Хто ми

Контактгрупа є сполучною ланкою між спільнотами Мюнхену та Києва й інших українських міст; ми ініціюємо, сприяємо, створюємо, координуємо та втілюємо проекти самостійно або у разом з групами та об єднаннями відповідної спільноти. Ми допомагаємо словом і ділом. Дізнайтесь більше про наших партнерів

«Освітній проект Мюнхен для шкіл», субкультурний проект для жінок та трансгендерних людей Daneben, організація для ЛГБТ-молоді Diversity, історична студія Forum Queeres Archiv, а також спортивний клуб Gay Outdoor Club. Крім того, до групи приєдналися також й організація для літних геїв Gay & Gray, тенісний клуб InsideOut Munich, плавальний клуб Isarhechte, лесбійський хор Lilamunde та Melodiva, лесбійська організація MiLes, об’єднання MLC,  гей-хор Philhomoniker та ЛГБТ-хор Regenbogenchor. Беруть участь в роботі й спортивне об’єднання Team München, трансгендерні організації Trans-Ident та TransMann, правозахисна група Queeramnesty, студентська група QueerCampus, член*кині церковного обєднання Queergottesdienst, кіно-мережа Queerelations, союз працівників*ць поліції VelsPol Bayern. Дуже багато людей!

В Києві, зокрема працюють наступні організації: Альянс.Глобал (працює з гомо- та бісексуальними чоловіками: ком`юніті центр, ВІЛ-профілактика, консультування), Гей-альянс Україна (працює з мобілізацією, ком`юніті-центрами Queer Home, адвокацією та інформуванням), Гей-Форум України (працює в галузях політичної та законодавчої адвокації прав та інтересів ЛГБТ, консолідації ЛГБТ-руху в Україні, PR, а також ВІЛ-сервісу для ЧСЧ та трансґендерів), Інсайт (працює з лесбійками та трансгендерними людьми: ком`юніті центр, дослідження, адвокація), Наш світ (працює з адвокацією, дослідженнями, тренінгами, порушеннями прав людини для ЛГБТ-спільноти) та Точка опори (працює з гомо- та бісексуальними чоловіками, займається ВІЛ-профілактикою та адвокацією). Також Контактгрупа співпрацює з організацією ЛіГА в Миколаєві (опікується жінками/ЛГБТ-сім`ями, мобілізацією спільноти, питаннями здоров’я, надає консультування, займається адвокацією), Жіночою мережею Сфера з Харкова та Гендер Зед з Запоріжжя (ЛГБТІК: розбудова спільноти, мобілізація, робота з громадскістю, ВІЛ-профілактика).

Мюнхенський та Київський  прайди погодили власне партнерство. Munich Kyiv Queer завжди долучається до їхніх проектів.

Наша команда

В Мюнхені до Контактгрупи належать особи різного віку, небінарні, трангендерні, квір люди, лесбійки та геї. Ми прийшли з різних напрямків, принесли наш власний життєвий та професійний досвід. Вітаємо кожну*ного; усі вносять свій вклад. Контактгрупа збирається кожен третій вівторок місяця у центрі для геїв Sub. У нас є фіксоване ядро групи та декілька людей, що допомагають вибірково.

Віланд Арндт

Wieland ArndtВіланд лікар на пенсії, був закоханий у свою роботу. Його клієнтам було відомо, що він гей. «Я відкритий тим людям, хто приймає те, ким я є» – говорить він. Але це не завжди було так. Віланд зробив камінаут доволі пізно, так як він дуже боявся жити як відкритий гей. Мюнхенська ЛГБТ-спільнота, зокрема «Гей Аутдор Клуб» та міський центр для геїв «Суб»  надали йому впевненості для того, щоб відкрити себе. З тих пір він чимало зробив для спільноти. На посаді члена правління «Гей Аутдор Клубу» він добився того, щоб Клуб увійшов до Німецької Альпійської Асоціації, дуже консервативного об’єднання. Разом зі своїм чоловіком Уве вони заснували Мюнхенський Райдужний Фонд. Віланд хоче віддати частину себе для спільноти, і саме тому прийшов до Контактгрупи «Munich Kyiv Queer». Віланд – дуже турботливий чоловік, він завжди дбає про ефективність роботи групи та є неперевершеним у вирішенні конфліктів.
«Ми досягнули значного прогресу для спільноти. КиївПрайд став великим успіхом. Проте, я впевнений, ми можемо підти ще далі та змінити багато чого в українському суспільстві. Ми повинні продовжувати та підтримувати наших друзів та подруг в Україні ще більше»

Штефан Блок

Наша «людина з орієнтацією». Штефан – науковець. Він вивчав в Мюнхені молекулярну біотехнологію і руки в нього ростуть з правильного місця. Йому завжди вдається зберігати тверезий погляд на речі та навіть у найскладніших ситуаціях він поводить себе з гумором та емпатією. Активізм для нього дуже важливий. До групи Munich Kyiv Queer Штефан був активістом Diversity – парасолькової структури, що об’єднує молодіжні ЛГБТ-організації Мюнхену. Штефана цікавить ЛГБТ-спільнота Східної Європи, яка у багатьох країнах знаходиться під тиском.
«Я би хотів привернути загальну увагу до ситуації в Україні, та словом й ділом сприяти позитивному розвитку в регіоні».

Микита Волков

Війна змінила життя Микити. Оперний співак живе у Мюнхені з весни 2022 року. Микита працював солістом Одеської філармонії та Одеського академічного театру музичної комедії. З початку війни він використовує своє мистецтво як співак та драг-виконавець для висвітлення проблем українських ЛГБТІК*. Він хоче допомогти спільноті пережити ці складні часи.
«Я вірю, що на зміну темряві прийде світанок і моя люба Україна стане центром свободи і рівності.»

Lenny Emson

Ленні – людина з ідеями, смілива та політизована, з хистом до організації та піару, раніше відповідав за медіа-роботу в КиївПрайді, був співголовою ЛГБТ-Асоціації ЛіГА, всеукраїнської організації, що адвокатує права ЛГБТІ+ з 1993 року. Останні кілька років Ленні – виконавчий директор КиївПрайду, а зараз ще й займає аналогічну посаду в організації TGEU. Нелегка робота! Активіст робить багато в сфері піару для контактної групи та завжди має безліч ідей для спільних проєктів.
«
Ми ніколи не здамося в нашій боротьбі проти гомо- та транс*фобії в суспільстві та політиці!»

Конрад Брейер (Speaker)

Вже багато років Конрад працює зі зв’язками з пресою у Мюнхенському Центрі для геїв «Суб». Він небагато знав про Україну до літа 2012. Під час прайд-тижню у Мюнхені він познайомився з трьома гостями з Києва для спільної роботи з пресою по обидві боки Шенгенського кордону, з тих пір цікавиться долею лесбійок, геїв та трансгендерних людей у цій країні. Сьогодні він палає цією темою. Він організує Контактгрупу та є відповідальним за роботу групи з пресою. Конрад також координує Прайд-партнерство між прайдами Мюнхену та Києва. За основною професією він є редактором та вільним журналістом.
«Я захоплююся мужністю та політичною волею молодих київських активісток та активістів, які не дозволяють несприятливим обставинам взяти верх.»

Олена Ганич

Насправді, вона знайшла для себе активізм вперше лише з Гей-альянсом Україна. У 2015 році вона почала працювати в цій українській ЛГБТІ-організації і з тих пір присвятила себе темі: вона опікується розбудовою спільноти, роботою з волонтерами, Квір Хоумами, ОдесаПрайдом. В Мюнхені вона поціновує ефективність та творчий підхід. Вже зараз співпраця між Гей-альянсом Україна та Мюнхен Київ Квір значно посилила волонтерський рух ЛГБТІ-активістів в регіонах.
«Я мрію про сильну та впевнену в собі українську ЛГБТІ-спільноту. Мюнхен Київ Квір мене дуже в цьому надихає.»

Алла Данаева

Алла відкрила своє серце для спільноти. Вона постійно намагалася переконати свого консервативного батька, що ЛГБТІК* є барвистою частиною суспільства, аж поки той насправді не прийняв це. Коли люди ставляться один до одного з серцем та емпатією — ми можемо багато чого змінити. Алла вивчає медицину в Мюнхені; крім того, вона є активісткою в НУО «Жінки в Інтернеті», яка виступає за безпечний доступ до переривання вагітності. Нашу групу вона знайшла через інстаграм, де ми висвітлювали наш протест проти порушень прав людини в Чечні. Алла сама родом з Кавказу. Росіянка рішуче виступає на підтримку Україну та засуджує агресивну політику своєї країни.
«Розмовляючи з моїм батьком, я змінила його точку зору, він став терпимим до ЛГБТІК*- спільноти. Коли ми спілкуємось з людьми – ми можемо багато чого досягти.»

Тайке

Донедавна очолювала “Команду Дім” в Мюнхен Київ Квір, а зараз волонтерить в нас. Коли 24 лютого Путін розпочав війну проти України, вона мусила щось зробити. Вона вже була залучена до українського ЛГБТІК* у 2018 році, коли ми вкотре пропонували воркшоп для волонтерів з країни та шукали господарів. Сама Таіке живе у веселковій родині та має сина. Вона виросла в Швабії, частково в Перу. Соціологиня за фахом, сертифікована проектна та енергетична менеджерка, вона також працює в лесбійсько-квір-центрі LeZ. Там вона в основному підтримує волонтерів у їхній підготовці до роботи за барною стійкою.
«Мені важливо щось робити, а не просто говорити. Необхідно, щоб квір-люди могли знайти безпечний простір, де вони можуть відкритися та і спілкуватися – такими, якими вони є. На сьогоднішній день моє призвання є дуже важливим: пропонувати місце для захисту жертв війни, людей, які постраждали від переслідувань, утисків, неприйняття та відчуження.»

Томас Кайзер

Плавання завжди було пристрастю його життя. Саме тому Томас у 2008б коли переїхав до Мюнхену, швидко зіштовхнувся з Isarhechte – геє-лесбійським плавальним об’єднанням, що діє під дахом Team München. Без нього Томас ніколи б не знайшов так швидко друзів у чужому місті. Це показало йому, наскільки важливою є жива функціонуюча спільнота. Схід цікавив його ще з дитинства. Томас, продавець імпорту, виріс на межі між двома Німеччинами, з видом на «залізну завісу». Це загострило його почуття свободи та справедливості.  Сьогодні він є «представником Києва» у своєму спортивному об’єднанні.
«Я вважаю це геніальним, що мюнхенська спільнота інтегрувалася з Києвом та Україною. Наша спільна робота надала партнерству між містами-побратимами нового поштовху.»

Катя Кудіна

Катя – душа Мюнхен Київ Квір. Українка вже багато років живе у Мюнхені, навчалася тут і останнім часом працювала в університеті. Вона довго спостерігала за роботою Мюнхен Київ Квір як представниця великої української громади у місті з великою симпатією, а потім вирішила приєднатися. Вона збагатила групу своїми ідеями, контактами та завзятістю. Вона цілковито віддана справі, бо ніщо більше не противить їй, ніж коли до людей ставляться несправедливо.
«Йдеться про права людини та гідність на моїй Батьківщині. Я хочу, щоб квір-люди в Україні мали рівні права та були прийняті суспільством.»

Станіслав Міщенко

Stanislav MischchenkoБагато років молодий активіст Стас відстоює права лесбійок, геїв та трансгендерів у своїй батьківщині. Спільнота стала – у тому числі завдяки й йому – більш видимою, голосною, згуртованою. Їх підтримує вся Європа. Але спільнота все ще, як і раніше, під загрозою, бо на державному рівні майже ніяких змін на користь сексуальних меншин не відбувається. Стас працював комунікаційним директором Гей-альянсу Україна, фандрейзером в Регіональній мережі правової допомоги, яка надає юридичну підтримку людям, що зіткнулись з ВІЛ. Він також був головним редактором гей-журналу Stonewall. Зараз він живе в Мюнхені зі своїм чоловіком Конрадом, проте не полишає активізм в Україні, є членом правління КиївПрайду. Окрім того, він фотографує, пише музику та працює як художник-графік – мультиталант.
«Суспільство хоче, щоб ми залишалися невидимими. Але ми існуємо, з нашими надіями та острахами, нашим коханням та бідами, і ми себе ще покажемо».

Олексій

Вже багато років живе та працює в Мюнхені та на відстані підтримує ЛГБТ-комюніті своєї Батьківщини. Це він робить маленькими кроками але з великою наснагою. Разом з Конрадом працює над інтернет-сторінкою МКК та радо допомагає в інших проектах, поєднуючи це з насиченим повсякденним життям.
«Бути собою є фундаментальним правом кожної людини. Саме за цієї умови вона матиме максимальну цінність для суспільства і зможе зреалізуватися сама. Прийняття кожного таким, який він є, потребує багато дій і я дуже щасливий, що своїм крихітним внеском долучаюсь до великого діла.»

Джордж Остін-Кліфф

Плаває у ЛГБТІ пловецькому клубі Isarhechten. Проте активізмом він це не назвав би, це для нього більше, “приємне дозвілля”. Він просто любить бути у спільноті. У Джорджа є любов до всього східноєвропейського. У 2012 році він вперше піддався своїй пристрасті, переїхав до Москви і швидко закохався. Майбутнього ці стосунки, на жаль, не мали внаслідок обмежувальної політики країни щодо ЛГБТІ. Суспільно-політичний клімат в Росії зробив неможливим двонаціональну любов двох чоловіків. “Одружитися? Діти? Забудь про це!” До цих пір Джордж не забуває слова ці свого колишнього. І саме їм він, напевно, зобов’язаний тим, що потрапив до Мюнхен Київ Квір. Тепер він має намір відстоювати рівні права для ЛГБТІ в Україні, бо там шанси на успіх є.
«Я сподіваюся, що я зможу внести свій внесок у те, аби все більше і більше люди мріяли та втілювали свої мріїї в життя. Незалежно від того, в якій країні людина народилася і живе сьогодні.»

Ольга Рубцова

Ольга приїхала до Мюнхена з Одеси у березні 2022 року. Вона була нашою першою гостею. Ольга є ЛГБТІК-активісткою* в Україні протягом, здається, всього свого життя, хоча насправді вона є стоматологом. Вона керувала Queer Home в Одесі для нашої партнерської організації, Гей-альянс Україна. Вона заснувала перший в країні ЛГБТІК* хор Qwerty Queer разом з мюнхенськими квір-хорами, заснувала фестиваль квір-культури Q-Fest і квір-театр “Аркуш”, і, звичайно ж, допомагала в проведенні Прайду. Каже, що відчула себе на своєму місці і допомагала людям бути собою. Зараз Ольга теж допомагає. Вона займається Україною та людьми, які тікають до нас, з самого початку, в тому числі з LEGATO, парасольковою організацією квір-хору в Європі. “Я відчуваю себе потрібною”, – каже вона.
«Мюнхен Київ Квір зі мною вже багато років. Можливо, я б ніколи не стала активісткою, якби мені не випала нагода заснувати квір-хор з нагоди “Різних голосів”. Munich Kyiv Queer – це команда, якій я довіряю, мюнхенська спільнота – місце, яке допомогло мені та іншим. Завдяки цьому зв’язку я є тим, ким я є»

Камиль Сафин

Такой молодой, а уже такой социально активный. Камиль быстро вдохновляется, когда та или иная тема ему близка. Уже несколько лет он интересуется движением ЛГБТ в Восточной Европе, а особенно в Украине. Сам Камиль родом из России и не понаслышке знает, что значит дискриминация меньшинств. При этом он очень любит свою страну. Он искренне выступает и борется за права человека. В 2019 году вместе с “Philhomoniker”, хором геев, он впервые в истории будет выступать на фестивале ЛГБТ-хоров в Одессе.
«В связи с тем, что Украина и Россия, к сожалению, все больше расходятся друг от друга на политической арене, я считаю важным продолжать хотя бы социальное сотрудничество. И не забывать, что обе страны очень многое объединяет. Возможно, именно поэтому, чем дальше ты находишься вдали от Родины, тем больше ты понимаешь, как это важно. Поэтому я и являюсь членом МКК.»

Александра Семенова

приїхала до Мюнхена навесні з першими біженцями із Житомира і відтоді простягає руку допомоги і серце. За рік вона повернулася до України. Разом з іншими вона керує ЛГБТІК* організацією “Ти не один в Україні”, яка, як і мюнхенський Kyiv Queer, за одну ніч переосмислила себе як організацію допомоги.
Олександра не з тих, хто легко здається, вона борчиня. Разом з нами вона допомагає ЛГБТІК* в Україні , які цього потребують. Олександра невтомна, ніколи не робить перерви. Мюнхен вона знає не з чуток. У 2018 році вона взяла участь у нашому воркшопі “Волонтерство в громаді”. Саме тоді вона навчилася цінувати мюнхенську громаду.
«Я хочу зробити цей світ трішки безпечнішим, толерантнішим і дружнім до ЛГБТІК*. І це те, що ми зараз робимо разом з Munich Kyiv Queer в альянсі Queer Emergency Aid Ukraine. Ми дійсно чудова команда.»

Сибілла фон Тідеманн

Сибілла багато років бере участь у роботі контактної групи, як членка-засновниця та спікерка. Вона неодноразово піклувалася про українську участь на Днях лесбійської культури в Мюнхені, була присутня на тренінгах для українських ЛГБТІК-волонтер*ок та організовувала такі заходи, як українська лесбійська виставка “Без права бути собою” в культурному центрі “Гастайг”. Визнана славістка та історикиня повернулася до роботи на повну з початком повномасштабної війни. Науковиця докладається до активностей групи не лише своїми мовними та культурними знаннями, але й всім своїм організаторським талантом.
«Агресивна війна Росії завдає мені величезного болю, як людині. Як німкені. Як славістці та історикині. Для мене “Ніколи більше” означає також “Ніколи більше війни”. Як зробити цю фразу реальністю – це питання займає мене щодня.»

Уве Хагенберг

UweЗвичайно, в Уве вже й без того було досить обов’язків. Більшість робочого часу він працював у компанії Siemens, і цим заробляв на життя. «А також я наполегливо трудився для того, щоб набути слави, працюючи у Мюнхенському центрі для геїв «Суб» – жартує він. Зараз він на пенсії та залучений до евангелістської лютеранської церкви. Він там в правлінні приходу та опікується питаннями біженців та біженок. Обидва місця роботи йому цікаві, вони наповняють життя значенням. Уве гаряче любить людей. Він підтримує людей, завжди допомагає порадою, коли то потрібно. Після того, як він склав компанію своєму колишньому чоловікові Віланду у поїздці до КиївПрайду 2013, Уве став частиною Контактгрупи «Munich Kyiv Queer».
«Відвідання Києва змусило мене замислитися про права людини. Я впевнений, що світ в цілому може стати краще, навіть коли лише дві людини почнуть піклуватися одна про одну. У Києві я зрозумів, що це має супроводжуватися сильною політичною волею.»

Штефані Хюглер

Штеффі присвятила себе правам людини зі шкільної лави, починаючи з Amnesty International. Оскільки вона виросла під час Холодної війни з образом лихої Росії, то пізніше вона вступила до університету не тільки на соціологію і психологію, а й на слов’янознавство. Під час навчання вона декілька разів відвідувала мовні курси в Україні та Росії. Вона любить Східну Європу. Сьогодні Штеффі працює позаштатною науковою та медичною журналісткою в Мюнхені. До Мюнхен Киів Квір вона потрапила завдяки музиці: в дитинстві Штеффі навчилася грати на скрипці, потім, ставши дорослою, грала в оркестрах і групах, співала в хорах, сьогодні вона грає на трубі. Коли в 2018 році подруга попросила її прийняти у себе в гостях співаків та співачок з одеського колективу Qwerty Queer, які завітали на фестиваль ЛГБТІ — хорів Various Voices в Мюнхені — вона відразу ж погодилася.
«На мій погляд, свобода — це та річ, яка може бути обмежена певною культурою чи регіоном. Для мене, поряд з людською гідністю, свобода — це одне з найважливіших досягнень сучасної демократії, за яке варто боротися.»

Партнери

 • MLC München
 • melodiva
 • rosa liste münchen
 • daneben
 • sub
 • QUEERAMNESTY
 • team münchen
 • GOC MÜNCHEN
 • insideout munich e.V.
 • forum homosexualität münchen
 • isarhechte muenchen
 • CSD München
 • LeTra Lesbenberatungsstelle
 • münchner aids-hilfe
 • FGU
 • ga
 • insight
 • philhomoniker
 • Queergottesdienst
 • Queer Campus
 • queerpass
 • RegenbogenChor
 • Münchner Regenbogenstlftung
 • Gay Alliance Ukraine
 • LiGA
 • Megaphone
 • Tepro
 • TransMann e.V.
 • НАШ СВІТ
 • Точка Опори
 • Gender.Z
 • Sphera
 • Aufklärungsprojekt München
 • Bayerischer Jugendring
 • Diversity München
 • Heinrich-Böll-Stiftung Kyjiw
 • Les Mamas
 • Queer Film Festival München
 • LesKult
 • Gorod
 • VelsPol Bayern
 • Deutsche Botschaft
 • Landeshauptstadt München Kulturreferat
 • Llilamunde
 • Deutsche Eiche
 • You are not alone
 • Fach- und Beratungsstelle Regenbogenfamilien
 • Queeres Netzwerk Bayern
 • LSVD Bayern
 • Positive Ukrainer in Deutschland
 • BürgerStiftung München
 • Drag Voyage