Хто ми

Контактгрупа є сполучною ланкою між спільнотами Мюнхену та Києва й інших українських міст; ми ініціюємо, сприяємо, створюємо, координуємо та втілюємо проекти самостійно або у разом з групами та об єднаннями відповідної спільноти. Ми допомагаємо словом і ділом. Дізнайтесь більше про наших партнерів

«Освітній проект Мюнхен для шкіл», субкультурний проект для жінок та трансгендерних людей Daneben, організація для ЛГБТ-молоді Diversity, історична майстерня Forum Homosexualität, а також спортивний клуб Gay Outdoor Club. Крім того, до групи приєдналися також й організація для літних геїв Gay & Gray, тенісний клуб InsideOut Munich, плавальний клуб Isarhechte, лесбійський хор Lilamunde та Melodiva, лесбійська організація MiLes, об’єднання MLC,  гей-хор Philhomoniker та ЛГБТ-хор Regenbogenchor. Беруть участь в роботі й спортивне об’єднання Team München, трансгендерна організація TransMann, правозахисна група Queeramnesty, студентська група QueerCampus, член*кині церковного обєднання Queergottesdienst, кіно-мережа Queerelations, союз працівників*ць поліції VelsPol Bayern. Дуже багато людей!

В Києві, зокрема працюють наступні організації: Альянс.Глобал (працює з гомо- та бісексуальними чоловіками: ком`юніті центр, ВІЛ-профілактика, консультування), Гей-альянс Україна (працює з мобілізацією, ком`юніті-центрами Queer Home, адвокацією та інформуванням), Гей-Форум України (працює в галузях політичної та законодавчої адвокації прав та інтересів ЛГБТ, консолідації ЛГБТ-руху в Україні, PR, а також ВІЛ-сервісу для ЧСЧ та трансґендерів), Інсайт (працює з лесбійками та трансгендерними людьми: ком`юніті центр, дослідження, адвокація), Наш світ (працює з адвокацією, дослідженнями, тренінгами, порушеннями прав людини для ЛГБТ-спільноти) та Точка опори (працює з гомо- та бісексуальними чоловіками, займається ВІЛ-профілактикою та адвокацією). Також Контактгрупа співпрацює з організацією ЛіГА в Миколаєві (опікується жінками/ЛГБТ-сім`ями, мобілізацією спільноти, питаннями здоров’я, надає консультування, займається адвокацією).

Мюнхенський та Київський  прайди погодили власне партнерство. Munich Kyiv Queer завжди долучається до їхніх проектів.

Наша команда

В Мюнхені до Контактгрупи належать особи різного віку, як жінки, так і чоловіки зі спільноти. Ми прийшли з різних напрямків, принесли наш власний життєвий та професійний досвід. Вітаємо кожну*ного; усі вносять свій вклад. Контактгрупа збирається кожен третій вівторок місяця у центрі для геїв Sub. У нас є фіксоване ядро групи та декілька людей, що допомагають вибірково.

Віланд Арндт

Wieland ArndtВіланд лікар, закоханий у свою роботу. Його клієнтам відомо, що він гей. «Я відкритий тим людям, хто приймає те, ким я є» – говорить він. Але це не завжди було так. Віланд зробив камінаут доволі пізно, так як він дуже боявся жити як відкритий гей. Мюнхенська ЛГБТ-спільнота, зокрема «Гей Аутдор Клуб» та міський центр для геїв «Суб»  надали йому впевненості для того, щоб відкрити себе. З тих пір він чимало зробив для спільноти. На посаді члена правління «Гей Аутдор Клубу» він добився того, щоб Клуб увійшов до Німецької Альпійської Асоціації, дуже консервативного об’єднання. Разом зі своїм чоловіком Уве вони заснували Мюнхенський Райдужний Фонд. Віланд хоче віддати частину себе для спільноти, і саме тому прийшов до Контактгрупи «Munich Kiev Queer». Віланд – дуже турботливий чоловік, він завжди дбає про ефективність роботи групи та є неперевершеним у вирішенні конфліктів.
«Ми досягнули значного прогресу для спільноти. КиївПрайд став великим успіхом. Проте, я впевнений, ми можемо підти ще далі та змінити багато чого в українському суспільстві. Ми повинні продовжувати та підтримувати наших друзів та подруг в Україні ще більше»

Штефан Блок

Наша «людина з орієнтацією». Штефан – науковець. Він вивчав в Мюнхені молекулярну біотехнологію і руки в нього ростуть з правильного місця. Йому завжди вдається зберігати тверезий погляд на речі та навіть у найскладніших ситуаціях він поводить себе з гумором та емпатією. Активізм для нього дуже важливий. До групи Munich Kiev Queer Штефан був активістом Diversity – парасолькової структури, що об’єднує молодіжні ЛГБТ-організації Мюнхену. Штефана цікавить ЛГБТ-спільнота Східної Європи, яка у багатьох країнах знаходиться під тиском.
«Я би хотів привернути загальну увагу до ситуації в Україні, та словом й ділом сприяти позитивному розвитку в регіоні».

Lenny Emson

Лені – людина з ідеями, смілива та політизована, з хистом до організації та піару, раніше відповідав за медіа-роботу в КиївПрайді, був співголовою ЛГБТ-Асоціації ЛіГА, всеукраїнської організації, що адвокатує права ЛГБТІ+ з 1993 року. Сьогодні Ленні – виконавчий директор КиївПрайду. Нелегка робота! Активіст робить багато в сфері піару для контактної групи та завжди має безліч ідей для спільних проєктів.
«
Ми ніколи не здамося в нашій боротьбі проти гомо- та транс*фобії в суспільстві та політиці!»

Конрад Брейер (Speaker)

Вже багато років Конрад працює зі зв’язками з пресою у Мюнхенському Центрі для геїв «Суб». Він небагато знав про Україну до літа 2012. Під час прайд-тижню у Мюнхені він познайомився з трьома гостями з Києва для спільної роботи з пресою по обидві боки Шенгенського кордону, з тих пір цікавиться долею лесбійок, геїв та трансгендерних людей у цій країні. Сьогодні він палає цією темою. Він організує Контактгрупу та є відповідальним за роботу групи з пресою. Конрад також координує Прайд-партнерство між прайдами Мюнхену та Києва. За основною професією він є редактором та вільним журналістом.
«Я захоплююся мужністю та політичною волею молодих київських активісток та активістів, які не дозволяють несприятливим обставинам взяти верх.»

Олена Ганич

Насправді, вона знайшла для себе активізм вперше лише з Гей-альянсом Україна. У 2015 році вона почала працювати в цій українській ЛГБТІ-організації і з тих пір присвятила себе темі: вона опікується розбудовою спільноти, роботою з волонтерами, Квір Хоумами, ОдесаПрайдом. В Мюнхені вона поціновує ефективність та творчий підхід. Вже зараз співпраця між Гей-альянсом Україна та Мюнхен Київ Квір значно посилила волонтерський рух ЛГБТІ-активістів в регіонах.
«Я мрію про сильну та впевнену в собі українську ЛГБТІ-спільноту. Мюнхен Київ Квір мене дуже в цьому надихає.»

Алла Данаева

Алла відкрила своє серце для спільноти. Вона постійно намагалася переконати свого консервативного батька, що ЛГБТІК* є барвистою частиною суспільства, аж поки той насправді не прийняв це. Коли люди ставляться один до одного з серцем та емпатією — ми можемо багато чого змінити. Алла вивчає медицину в Мюнхені; крім того, вона є активісткою в НУО «Жінки в Інтернеті», яка виступає за безпечний доступ до переривання вагітності. Нашу групу вона знайшла через інстаграм, де ми висвітлювали наш протест проти порушень прав людини в Чечні. Алла сама родом з Кавказу. Росіянка рішуче виступає на підтримку Україну та засуджує агресивну політику своєї країни.
«Розмовляючи з моїм батьком, я змінила його точку зору, він став терпимим до ЛГБТІК*- спільноти. Коли ми спілкуємось з людьми – ми можемо багато чого досягти.»

Томас Кайзер

Плавання завжди було пристрастю його життя. Саме тому Томас у 2008б коли переїхав до Мюнхену, швидко зіштовхнувся з Isarhechte – геє-лесбійським плавальним об’єднанням, що діє під дахом Team München. Без нього Томас ніколи б не знайшов так швидко друзів у чужому місті. Це показало йому, наскільки важливою є жива функціонуюча спільнота. Схід цікавив його ще з дитинства. Томас, продавець імпорту, виріс на межі між двома Німеччинами, з видом на «залізну завісу». Це загострило його почуття свободи та справедливості.  Сьогодні він є «представником Києва» у своєму спортивному об’єднанні.
«Я вважаю це геніальним, що мюнхенська спільнота інтегрувалася з Києвом та Україною. Наша спільна робота надала партнерству між містами-побратимами нового поштовху.»

Катя Кудіна

Катя – душа Мюнхен Київ Квір. Українка вже багато років живе у Мюнхені, навчалася тут і останнім часом працювала в університеті. Вона довго спостерігала за роботою Мюнхен Київ Квір як представниця великої української громади у місті з великою симпатією, а потім вирішила приєднатися. Вона збагатила групу своїми ідеями, контактами та завзятістю. Вона цілковито віддана справі, бо ніщо більше не противить їй, ніж коли до людей ставляться несправедливо.
«Йдеться про права людини та гідність на моїй Батьківщині. Я хочу, щоб квір-люди в Україні мали рівні права та були прийняті суспільством.»

Станіслав Міщенко

Stanislav MischchenkoБагато років молодий активіст Стас відстоює права лесбійок, геїв та трансгендерів у своїй батьківщині. Спільнота стала – у тому числі завдяки й йому – більш видимою, голосною, згуртованою. Їх підтримує вся Європа. Але спільнота все ще, як і раніше, під загрозою, бо на державному рівні майже ніяких змін на користь сексуальних меншин не відбувається. Стас працював комунікаційним директором Гей-альянсу Україна, фандрейзером в Регіональній мережі правової допомоги, яка надає юридичну підтримку людям, що зіткнулись з ВІЛ. Він також був головним редактором гей-журналу Stonewall. Зараз він живе в Мюнхені зі своїм чоловіком Конрадом, проте не полишає активізм в Україні, є членом правління КиївПрайду. Окрім того, він фотографує, пише музику та працює як художник-графік – мультиталант.
«Суспільство хоче, щоб ми залишалися невидимими. Але ми існуємо, з нашими надіями та острахами, нашим коханням та бідами, і ми себе ще покажемо».

Олексій

вже багато років живе та працює в Мюнхені та на відстані підтримує ЛГБТ-комюніті своєї Батьківщини. Це він робить маленькими кроками але з великою наснагою. Разом з Конрадом працює над інтернет-сторінкою МКК та радо допомагає в інших проектах, поєднуючи це з насиченим повсякденним життям.
«Бути собою є фундаментальним правом кожної людини. Саме за цієї умови вона матиме максимальну цінність для суспільства і зможе зреалізуватися сама. Прийняття кожного таким, який він є, потребує багато дій і я дуже щасливий, що своїм крихітним внеском долучаюсь до великого діла.»

Джордж Остін-Кліфф

Плаває у ЛГБТІ пловецькому клубі Isarhechten. Проте активізмом він це не назвав би, це для нього більше, “приємне дозвілля”. Він просто любить бути у спільноті. У Джорджа є любов до всього східноєвропейського. У 2012 році він вперше піддався своїй пристрасті, переїхав до Москви і швидко закохався. Майбутнього ці стосунки, на жаль, не мали внаслідок обмежувальної політики країни щодо ЛГБТІ. Суспільно-політичний клімат в Росії зробив неможливим двонаціональну любов двох чоловіків. “Одружитися? Діти? Забудь про це!” До цих пір Джордж не забуває слова ці свого колишнього. І саме їм він, напевно, зобов’язаний тим, що потрапив до Мюнхен Київ Квір. Тепер він має намір відстоювати рівні права для ЛГБТІ в Україні, бо там шанси на успіх є.
«Я сподіваюся, що я зможу внести свій внесок у те, аби все більше і більше люди мріяли та втілювали свої мріїї в життя. Незалежно від того, в якій країні людина народилася і живе сьогодні.»

Камиль Сафин

Такой молодой, а уже такой социально активный. Камиль быстро вдохновляется, когда та или иная тема ему близка. Уже несколько лет он интересуется движением ЛГБТ в Восточной Европе, а особенно в Украине. Сам Камиль родом из России и не понаслышке знает, что значит дискриминация меньшинств. При этом он очень любит свою страну. Он искренне выступает и борется за права человека. В 2019 году вместе с “Philhomoniker”, хором геев, он впервые в истории будет выступать на фестивале ЛГБТ-хоров в Одессе.
«В связи с тем, что Украина и Россия, к сожалению, все больше расходятся друг от друга на политической арене, я считаю важным продолжать хотя бы социальное сотрудничество. И не забывать, что обе страны очень многое объединяет. Возможно, именно поэтому, чем дальше ты находишься вдали от Родины, тем больше ты понимаешь, как это важно. Поэтому я и являюсь членом МКК.»

Уве Хагенберг

UweЗвичайно, у Уве вже й без того було досить обов’язків.Більшість робочого часу він працює у компанії Siemens, і цим заробляє на життя. «А також я наполегливо труджуся для того, щоб набути слави, працюючи у Мюнхенському центрі для геїв «Суб» – жартує він. Уве – волонтер. Обидва місця роботи йому цікаві, вони наповняють життя значенням. Уве гаряче любить людей. Він підтримує людей, завжди допомагає порадою, коли то потрібно. Після того, як він склав компанію своєму чоловікові Віланду у поїздці до КиївПрайду 2013, Уве став частиною Контактгрупи «Munich Kiev Queer». Зараз він розбудовує програму волонтерського тренінгу для ЛГБТ-спільноти Києва. Починаючи з 2016 року він є також ко-спікером групи.
«Відвідання Києва змусило мене замислитися про права людини. Я впевнений, що світ в цілому може стати краще, навіть коли лише дві людини почнуть піклуватися одна про одну. У Києві я зрозумів, що це має супроводжуватися сильною політичною волею.»

Штефані Хюглер

Штеффі присвятила себе правам людини зі шкільної лави, починаючи з Amnesty International. Оскільки вона виросла під час Холодної війни з образом лихої Росії, то пізніше вона вступила до університету не тільки на соціологію і психологію, а й на слов’янознавство. Під час навчання вона декілька разів відвідувала мовні курси в Україні та Росії. Вона любить Східну Європу. Сьогодні Штеффі працює позаштатною науковою та медичною журналісткою в Мюнхені. До Мюнхен Киів Квір вона потрапила завдяки музиці: в дитинстві Штеффі навчилася грати на скрипці, потім, ставши дорослою, грала в оркестрах і групах, співала в хорах, сьогодні вона грає на трубі. Коли в 2018 році подруга попросила її прийняти у себе в гостях співаків та співачок з одеського колективу Qwerty Queer, які завітали на фестиваль ЛГБТІ — хорів Various Voices в Мюнхені — вона відразу ж погодилася.
«На мій погляд, свобода — це та річ, яка може бути обмежена певною культурою чи регіоном. Для мене, поряд з людською гідністю, свобода — це одне з найважливіших досягнень сучасної демократії, за яке варто боротися.»

Партнери

 • MLC München
 • melodiva
 • rosa liste münchen
 • daneben
 • sub
 • QUEERAMNESTY
 • team münchen
 • GOC MÜNCHEN
 • insideout munich e.V.
 • forum homosexualität münchen
 • isarhechte muenchen
 • CSD München
 • LeTra Lesbenberatungsstelle
 • münchner aids-hilfe
 • FGU
 • ga
 • insight
 • philhomoniker
 • Queergottesdienst
 • Queer Campus
 • queerpass
 • RegenbogenChor
 • Münchner Regenbogenstlftung
 • Gay Alliance Ukraine
 • LiGA
 • Megaphone
 • Tepro
 • TransMann e.V.
 • НАШ СВІТ
 • Точка Опори
 • Gender.Z
 • Sphera
 • Aufklärungsprojekt München
 • Bayerischer Jugendring
 • Diversity München
 • Heinrich-Böll-Stiftung Kyjiw
 • Les Mamas
 • Queer Film Festival München
 • LesKult
 • Gorod
 • VelsPol Bayern
 • Deutsche Botschaft
 • Landeshauptstadt München Kulturreferat
 • Llilamunde
 • Deutsche Eiche
 • You are not alone
 • Fach- und Beratungsstelle Regenbogenfamilien
 • Queeres Netzwerk Bayern
 • LSVD Bayern