Хто ми

Контактгрупа є сполучною ланкою між спільнотами Мюнхену та Києва й інших українських міст; ми ініціюємо, сприяємо, створюємо, координуємо та втілюємо проекти самостійно або у разом з групами та об єднаннями відповідної спільноти. Ми допомагаємо словом і ділом. Дізнайтесь більше про наших партнерів

«Освітній проект Мюнхен для шкіл», субкультурний проект для жінок та трансгендерних людей Daneben, організація для ЛГБТ-молоді Diversity, історична майстерня Forum Homosexualität, а також спортивний клуб Gay Outdoor Club. Крім того, до групи приєдналися також й організація для літних геїв Gay & Gray, тенісний клуб InsideOut Munich, плавальний клуб Isarhechte, лесбійський хор Lilamunde та Melodiva, лесбійська організація MiLes, об’єднання MLC,  гей-хор Philhomoniker та ЛГБТ-хор Regenbogenchor. Беруть участь в роботі й спортивне об’єднання Team München, трансгендерна організація TransMann, правозахисна група Queeramnesty, студентська група QueerCampus, член*кині церковного обєднання Queergottesdienst, кіно-мережа Queerelations, союз працівників*ць поліції VelsPol Bayern. Дуже багато людей!

В Києві, зокрема працюють наступні організації: Альянс.Глобал (працює з гомо- та бісексуальними чоловіками: ком`юніті центр, ВІЛ-профілактика, консультування), Гей-альянс Україна (працює з мобілізацією, ком`юніті-центрами Queer Home, адвокацією та інформуванням), Гей-Форум України (працює в галузях політичної та законодавчої адвокації прав та інтересів ЛГБТ, консолідації ЛГБТ-руху в Україні, PR, а також ВІЛ-сервісу для ЧСЧ та трансґендерів), Інсайт (працює з лесбійками та трансгендерними людьми: ком`юніті центр, дослідження, адвокація), Наш світ (працює з адвокацією, дослідженнями, тренінгами, порушеннями прав людини для ЛГБТ-спільноти) та Точка опори (працює з гомо- та бісексуальними чоловіками, займається ВІЛ-профілактикою та адвокацією). Також Контактгрупа співпрацює з організацією ЛіГА в Миколаєві (опікується жінками/ЛГБТ-сім`ями, мобілізацією спільноти, питаннями здоров’я, надає консультування, займається адвокацією).

Мюнхенський та Київський  прайди погодили власне партнерство. Munich Kyiv Queer завжди долучається до їхніх проектів.

Наша команда

В Мюнхені до Контактгрупи належать особи різного віку, як жінки, так і чоловіки зі спільноти. Ми прийшли з різних напрямків, принесли наш власний життєвий та професійний досвід. Вітаємо кожну*ного; усі вносять свій вклад. Контактгрупа збирається кожен третій вівторок місяця у центрі для геїв Sub. У нас є фіксоване ядро групи та декілька людей, що допомагають вибірково.

Віланд Арндт

Wieland ArndtВіланд лікар, закоханий у свою роботу. Його клієнтам відомо, що він гей. «Я відкритий тим людям, хто приймає те, ким я є» – говорить він. Але це не завжди було так. Віланд зробив камінаут доволі пізно, так як він дуже боявся жити як відкритий гей. Мюнхенська ЛГБТ-спільнота, зокрема «Гей Аутдор Клуб» та міський центр для геїв «Суб»  надали йому впевненості для того, щоб відкрити себе. З тих пір він чимало зробив для спільноти. На посаді члена правління «Гей Аутдор Клубу» він добився того, щоб Клуб увійшов до Німецької Альпійської Асоціації, дуже консервативного об’єднання. Разом зі своїм чоловіком Уве вони заснували Мюнхенський Райдужний Фонд. Віланд хоче віддати частину себе для спільноти, і саме тому прийшов до Контактгрупи «Munich Kiev Queer». Віланд – дуже турботливий чоловік, він завжди дбає про ефективність роботи групи та є неперевершеним у вирішенні конфліктів.
«Ми досягнули значного прогресу для спільноти. КиївПрайд став великим успіхом. Проте, я впевнений, ми можемо підти ще далі та змінити багато чого в українському суспільстві. Ми повинні продовжувати та підтримувати наших друзів та подруг в Україні ще більше»

Штефан Блок

Наша «людина з орієнтацією». Штефан – науковець. Він вивчав в Мюнхені молекулярну біотехнологію і руки в нього ростуть з правильного місця. Йому завжди вдається зберігати тверезий погляд на речі та навіть у найскладніших ситуаціях він поводить себе з гумором та емпатією. Активізм для нього дуже важливий. До групи Munich Kiev Queer Штефан був активістом Diversity – парасолькової структури, що об’єднує молодіжні ЛГБТ-організації Мюнхену. Штефана цікавить ЛГБТ-спільнота Східної Європи, яка у багатьох країнах знаходиться під тиском.
«Я би хотів привернути загальну увагу до ситуації в Україні, та словом й ділом сприяти позитивному розвитку в регіоні».

Конрад Брейер

Conrad BreyerВже багато років Конрад працює зі зв’язками з пресою у Мюнхенському Центрі для геїв «Суб». Він небагато знав про Україну до літа 2012. Під час прайд-тижню у Мюнхені він познайомився з трьома гостями з Києва для спільної роботи з пресою по обидві боки Шенгенського кордону, з тих пір цікавиться долею лесбійок, геїв та трансгендерних людей у цій країні. Сьогодні він палає цією темою. Він організує Контактгрупу та є відповідальним за роботу групи з пресою. Конрад також координує Прайд-партнерство між прайдами Мюнхену та Києва. За основною професією він є редактором та вільним журналістом.
«Я захоплююся мужністю та політичною волею молодих київських активісток та активістів, які не дозволяють несприятливим обставинам взяти верх.»

Вернер Гаснер

Werner GassnerВін втомився від обіцянок політиків. Вернер рано зрозумів, що гомофобія та расизм мають одне й те ж коріння, і що вони можуть отруїти страхами вільне суспільство. Саме тому у 2012 році Вернер вступив до лав Партії Зелених, та як активіст взяв участь в роботі групи «Квір.Зелені.Баварські». В 2017 році, проте, він залишив партію, щоб заснувати новий рух, який більше відповідає його баченню прав людини. За те, що він приєднався до Munich Kyiv Queer, маємо дякувати антигейській політиці Путина: саме під час акції Kiss-in перед Генеральним консульством Росії в Мюнхені Вернер познайомився з нашою групою. Відкритість та креативність групи вразили його. У 2014 році він приєднався також до КиївПрайду.
«Немає нічого важливішого за солідарність. Ми повинні триматися разом попри усі кордони – і в Києві я побачив, наскільки це важливо. Воля не є товаром широкого попиту, ми повинні її виборювати. Постати незалежним від забобонів та репресій – ось що значить бути вільною людиною.»

Юрій Йорський

11698500_10207229878209042_2065097751617439511_nЮрій Йорський щиро вірить в командну роботу. Саме тому він приєднався до Мюнхен Київ Квір відразу після того, як він побував на нашому щорічному волонтерському воркшоп-тижні, що ми проводимо в Мюнхені для українських ЛГБТ-активістів. Протягом багатьох років він працює як правозахисник, в тому числі в Гей-альянсі Україна, одній з найбільших ЛГБТ-організацій в країні. Зараз він живе в Естонії та працює в Євразійській Коаліції Чоловічого Здоров’я, Таллінн. Політична ситуація в Україні спонукала його до дії і дає йому надію на позитивні зміни в майбутньому. Юрій виріс в місті Запоріжжі. Він спеціалізується на розробці антидискримінаційних кампаній, знає важливість статевого виховання серед молоді та завзято досліджує, як освіта і мистецтво можуть допомогти в боротьбі з нетерпимістю.
«Лідерство для мене — це мистецтво. Це відповідальність — направляти інших, ділитися з ними своїми досвідом, навичками, а також віддавати власний час, енергію та емоції, для того, щоб вони змогли реалізувати свій потенціал, як особисто, так і професійно»

Томас Кайзер

Плавання завжди було пристрастю його життя. Саме тому Томас у 2008б коли переїхав до Мюнхену, швидко зіштовхнувся з Isarhechte – геє-лесбійським плавальним об’єднанням, що діє під дахом Team München. Без нього Томас ніколи б не знайшов так швидко друзів у чужому місті. Це показало йому, наскільки важливою є жива функціонуюча спільнота. Схід цікавив його ще з дитинства. Томас, продавець імпорту, виріс на межі між двома Німеччинами, з видом на «залізну завісу». Це загострило його почуття свободи та справедливості.  Сьогодні він є «представником Києва» у своєму спортивному об’єднанні.
«Я вважаю це геніальним, що мюнхенська спільнота інтегрувалася з Києвом та Україною. Наша спільна робота надала партнерству між містами-побратимами нового поштовху.»

Наомі Лоуренс

Naomi LawrenceБезумовно, вона – найвідоміша мюнхенська мисткиня, яка робить вклад у ЛГБТ-спільноту рідного міста. Її роботи можна бачити у багатьох кафе та інших ЛГБТ-місцях; нещодавно скульптура Наомі поповнила колекцію Мюнхенського міського музею. Києву хочу вона себе присвятити, це її клопіт. Наомі переповнена ідеями. На Мюнхенському прайді 2013 вона презентувала незвичайний Анті-Путін костюм, який нещодавно було показано в Одесі. Вона регулярно виставляє свої роботи в Україні, проводить воркшопи на тему креативного протесту.
«Для мене не має різниці, атакують ЛГБТ-спільноту, чи інші меншини. Для мене найважливішим є наснаження людей на боротьбу за переконання та досягнення їх власних цілей. Це допоможе розірвати кругову поруку корумпованої системи, яка зіштовхує людей один з одним заради відволікання уваги від її власних негативних дій.»

Станіслав Міщенко

Stanislav MischchenkoБагато років молодий активіст Стас відстоює права лесбійок, геїв та трансгендерів у своїй батьківщині. Спільнота стала – у тому числі завдяки й йому – більш видимою, голосною, згуртованою. Їх підтримує вся Європа. Але спільнота все ще, як і раніше, під загрозою, бо на державному рівні майже ніяких змін на користь сексуальних меншин не відбувається. Стас працював комунікаційним директором Гей-альянсу Україна, фандрейзером в Регіональній мережі правової допомоги, яка надає юридичну підтримку людям, що зіткнулись з ВІЛ. Він також був головним редактором гей-журналу Stonewall. Зараз він живе в Мюнхені зі своїм чоловіком Конрадом, проте не полишає активізм в Україні, є членом правління КиївПрайду. Окрім того, він фотографує, пише музику та працює як художник-графік – мультиталант.
«Суспільство хоче, щоб ми залишалися невидимими. Але ми існуємо, з нашими надіями та острахами, нашим коханням та бідами, і ми себе ще покажемо».

Олена Семенова

Olena SemenovaВона розумна, відважна та політично активна жінка, талановита організаторка та піарниця. Олена раніше керувала прес-службою КиївПрайду, крім того, вона входить до складу правління ЛіГА, організації, що працює з лесбійками, геями та райдужними сім`ями та базується в Миколаєві. Олена за фахом – лікар, але наразі працює в IT-сфері, а також тренеркою з гирьового спорту. Цей спорт у радянські часи був дуже популярним на Сході, а сьогодні його люблять на Заході. Спорт для неї також є розрядкою для позбавлення від негативу тих умов, у яких доводиться жити в Україні. Її життя є дорога – з її дружиною вона постійно мандрує Європою. Разом з Оленою у Контактгрупі ведеться робота з медіа, в неї завжди безліч ідей для нових проектів.
«Я готова сісти за грати через цей дурнуватий закон, який забороняє так звану «гей-пропаганду». Ми не здамося та продовжимо нашу боротьбу проти цього».

Сібілла

Сібілла разом з іншими жінками щороку могла б витрачати місяці, організуваючи «Весняні лесбійські зустрічі», культурний захід для лесбійок у Мюнхені. У заході взяли участь також активістки з України, і це її заслуга. Починаючи з 2016 року вона є ко-спікеркою групи. Славістка з вченою ступінню, вона щиро переймається київським проект мюнхенської ЛГБТ-спільноти. Вона завжди бореться з тим, що є неправильним, і в цьому може бути дуже стійкою. Вона знає, що Контактгрупа – це не тільки про допомогу одне одному. Обидві сторони також вчаться одна від одної. Сібілла долучає до роботи не тільки власні знання мови, але й свій талант організаторки. Східна Європа її завжди зачаровувала.
«Я завжди помічаю, як мало ми знаємо про Східну Європу, хоча про неї чи не кожного дня повідомляють в новинах. Контактгрупа для мене є можливістю відкрити вікно у іншу культуру».

Уве Хагенберг (Speaker)

UweЗвичайно, у Уве вже й без того було досить обов’язків.Більшість робочого часу він працює у компанії Siemens, і цим заробляє на життя. «А також я наполегливо труджуся для того, щоб набути слави, працюючи у Мюнхенському центрі для геїв «Суб» – жартує він. Уве – волонтер. Обидва місця роботи йому цікаві, вони наповняють життя значенням. Уве гаряче любить людей. Він підтримує людей, завжди допомагає порадою, коли то потрібно. Після того, як він склав компанію своєму чоловікові Віланду у поїздці до КиївПрайду 2013, Уве став частиною Контактгрупи «Munich Kiev Queer». Зараз він розбудовує програму волонтерського тренінгу для ЛГБТ-спільноти Києва. Починаючи з 2016 року він є також ко-спікером групи.
«Відвідання Києва змусило мене замислитися про права людини. Я впевнений, що світ в цілому може стати краще, навіть коли лише дві людини почнуть піклуватися одна про одну. У Києві я зрозумів, що це має супроводжуватися сильною політичною волею.»

Саша Хюбнер

Sascha HübnerДуховний батько співробітництва Києву та Мюнхену. Психолог Саша, який працює у Мюнхенському центрі «Суб», у 2012 році разом з представницею Партії Зелених у міськраді Лідією Дитрих побував на прайді у Києві – першому в історії України. Але подія пройшла не так, як планувалося, і обидва учасники мюнхенської делегації впевнилися, що місто-побратим Києва Мюнхен повинно зробити щось для лесбійок, геїв та трансгендерів в Україні. В сенсі налагоджене співробітництво двох спільнот є їхньою спільною дитиною. Вона росте і квітне. Саша підтримує Контактгрупу своїм величезним досвідом у психологічному консультуванні, зокрема роботою з мігрантами ті біженцями.
«В моїй роботі з гомосексуалами – мігрантами та біженцями – я кожного дня бачу, якими важкими можуть бути умови, у яких доводиться жити багатьом геям по всьому світу. Але ми не можемо бути скрізь. Разом з ЛГБТ-активістами та активістками у Києві ми, склавши наші сили та досвід в рамках існуючого партнерства між містами, зрушимо ситуацію. Поки що Україна не зробила свій вибір між ЕС та Росією, і таким чином, коливання чашки вагів може зіграти значну роль.»

Анна Шапіро

12687778_605945336219095_7131520318566012540_nНароджена в США, спеціалістка по Україні, письменниця-фрілансерка, що живе в Німеччині. Наразі вона розвиває журналістські проекти та проекти з розвитку потенціалу ЛГБТ-спільноти в Україні. Анна мала змогу жити в Штатах, Україні, Росії та Німеччині та сикалась з різним відношенням щодо тематики ЛГБТ. Цей досвід підштовхнув її до того, щоб використовувати цю інтернаціональність в якості експертки з прав людини. Мюнхен Київ Квір надала їй унікальну можливість працювати безпосередньо з українськими активіст/ками; це лише зміцнило віру Анни в важливість крос-культурної співпраці
“Я квір і мені подобається Україна!”

Партнери

 • MLC München
 • melodiva
 • rosa liste münchen
 • daneben
 • sub
 • QUEERAMNESTY
 • team münchen
 • GOC MÜNCHEN
 • insideout munich e.V.
 • forum homosexualität münchen
 • isarhechte muenchen
 • CSD München
 • LeTra Lesbenberatungsstelle
 • münchner aids-hilfe
 • FGU
 • ga
 • insight
 • philhomoniker
 • Queergottesdienst
 • Queer Campus
 • queerpass
 • RegenbogenChor
 • Schwein_LHM
 • Gay Alliance Ukraine
 • LiGA
 • Megaphone
 • Tepro
 • TransMann e.V.
 • НАШ СВІТ
 • Точка Опори