Спільнота: Не місце, а відчуття

Вчитися одне в одного, боротися разом. Під таким гаслом Мюнхенський Київ Квір вже багато років поспіль запрошує квір-людей з України на «Майстерню волонтерів» до Мюнхена. Фокус — волонтерство. Мета — показати, чого може досягти спільнота завдяки активній участі її учасників! У блозі наші гості пишуть про те, що їх мотивує. Сьогодні Олександра пише.

Як не крути, але людина все ж таки належить до класу тварин. І як для будь-якого представника тваринного світу, однією з головних людських потреб є потреба в безпеці. 

Саме в Німеччині, відвідуючи ЛГБТК-центри (вчора – Sub, сьогодні – Lez), ми всі, як одна, мали стійке відчуття прихистку. 

Безпечного прихистку.

Багатьох з нас вразила сама атмосфера: теплі кольори, полиці, повні книжок та листівок, панорамні вікна, багато світла і відсутність відчуття, що ти ховаєшся. Нажаль, дуже часто через питання безпеки та фінансового забезпечення українська ЛГБТ-спільнота змушена розташовувати свої центри в напівпідвальних приміщеннях… Здебільшого, так було до початку війни. 

Тут не так.

Враження таке, ніби ти сидиш у заповненій сонцем вітальні або кухня в гостях у давніх подруг…

Катя та Мірі вже за півгодини перестали сприйматися нами як ледь незнайомі волонтерки . 

Бо дім або прихисток – це не місце, а відчуття.

Взагалі ці два з чимось дні нас оточує аура затишку. Починаючи з душевної зустрічі нас у день приїзду і закінчуючи неперевершеними супами, якими нас в обід пригощав Уве. 

На додачу, у нас була можливість ознайомитися з тим, як Німеччина працює з біженцями. Лекцію проводила Аніна (в її очах, окрім втоми, особисто я побачила сталеву незламність).

Окремо хотілося б відмітити тих волонтерів, які приймають нас у себе. Катерина нагадала мені про цей важливий аспект нашого візиту. 

Це ж не просто квартири, це якісь витвори мистецтва! Це міні-музеї! – захоплено каже вона і починає описувати полиці з книгами, інтер’єри, дрібниці… 

І знову все – про затишок. 

Яким нас забезпечують Сибіла, Сігрід та інші волонтери. 

Якщо Катю запалюють місця та домівки, то мене надихають люди: Уве (я вже втомилася зізнаватися в любові його теплоті та енергії), Сибіла (надзвичайно цікава жінка, з великою жагою до життя , творча , яскрава), Кристіна (яка розповідала про рух Hike Dykes – цілу групу жінок-батарейок, які в постійному русі та бажанні пригод)…

Якщо я почну перераховувати усіх і розсипатися усім в компліментах, наступний місяць вашого блогу буде тільки з цього і складатися 😁

Я б хотіла, щоб в нашому українському суспільстві було так само і в таких самих масштабах. Так, війна змінила багато життів… Але особисто я стикалася з людьми, які саме через такі обставини вирішили, що іншого життя у них немає, і почали нарешті повноцінно дихати: робити камінаути, втілювати давні бажання в життя, робити те, що раніше боявся і відкладав на хімерне “потім”…

Коли в тебе кожного дня, кожної хвилини існує ймовірність бути вбитим ворожими ракетами чи дронами, ніякого “потім” не існує. 

Є тільки “зараз”. І ми в ньому: такі, які є саме зараз. Гетеро та гомо, молоді та похилого віку, сміливі та не дуже… 

Може, коли більше людей навколо знайдуть в собі сили відпускати себе (і тим самим надихати інших), світ стане хоча б трошки інакшим.

Більш безпечним та затишним.

У п’ятницю Олександра та інші звітуватимуть про свій тиждень у Мюнхені в LeZ

Ви можете допомогти

Індивідуальна допомога Мюнхен Київ Квір проводить власну кампанію зі збору коштів на сайті www.paypal.me/ConradBreyer, щоб підтримати квір-людей в Україні, які потребують допомоги або змушені мігрувати. Чому? Тому що не всі ЛГБТІК*-люди мають доступ до місцевих ЛГБТІК*-організацій. Ця допомога є прямою, швидкою і безкоштовною, якщо ви обираєте опцію “Для друзів і сім’ї” на PayPal. Якщо у вас немає PayPal, ви можете надіслати гроші на приватний рахунок Конрада Брейєра, IBAN: DE427015000021121454.

Всі запити від спільноти ретельно перевіряються нашими партнерськими організаціями в Україні. Якщо вони можуть допомогти самі, вони беруть на себе відповідальність. Якщо потреба в допомозі перевищує їхні (фінансові та/або матеріальні) можливості, ми втручаємося.

Допомога ЛГБТІК* організаціям Для підтримки ЛГБТІК* в Україні ми допомогли створити Альянс Queer Emergency Aid Ukraine, до якого залучено багато німецьких правозахисних ЛГБТІК* організацій. Усі ці групи мають доступ до дуже різних правозахисних організаційв Україні та використовують зібрані кошти на терміново необхідну допомогу чи евакуацію квір-людей. Кожна пожертва допомагає і стовідсотково використовується на користь квір-людей в Україні. Тут ви також можете отримати квитанції про пожертвування. Пожертвувати можна ТУТ

Питання? www.munichkyivqueer.org/пожертви/

Повернутися до огляду