Якщо вони змогли, то і ми зможемо!

Вчитися одне в одного, боротися разом. Під таким гаслом Мюнхенський Київ Квір вже багато років поспіль запрошує квір-людей з України на «Майстерню волонтерів» до Мюнхена. Фокус — волонтерство. Мета — показати, чого може досягти спільнота завдяки активній участі її учасників! У блозі наші гості пишуть про те, що їх мотивує. Першою це зробила Олександра.

Ми вп’ятьох гіпнотизуємо дошку з розкладом нашої волонтерської програми в Мюнхені. Мозок трохи кипить, структурувати та описати для маленької статті в блозі усі враження від сьогоднішнього дня здається просто неможливим. І ось хтось пропонує метод brainstorm-у: описати цей перший день усього одним словом…

Зависає пауза.

Першою відгукується Лєна. Її слово – ІСТОРІЯ.

Завдяки екскурсу в минуле ЛГБТК+, який нам влаштувала трохи сором’язлива Лінда, перед нами постав увесь шлях німецького ком’юніті. Проекти, успіхи та невдачі – все це є невід’ємною частиною історії ЛГБТК+… Особливо вразила така ініціатива , як Forum Queeres Archiv. Багато зусиль, колосальна робота – і все це для того, щоб долі учасників руху не були загублені в історії.

Die Volunteers treffen das Forum Queeres Archiv.

Але історії мають не лише люди, а й місця. Наприклад, бар Sub. Сорок років існування – мама мія, стільки не живуть!)) А тут не тільки живуть, а й розвиваються, розширюються і відбою не мають від волонтерів. Чесно кажучи, ми заздримо (звісно, по-білому)).

Далі Наталя. “ПАРАЛЕЛІ” – промовляє вона. Чимало аналогій ми відмічали під час розповіді Лінди та Уве про історію ЛГБТ-руху. Щоб досягти сьогоднішнього рівня свободи та рівноправ’я вони витримали на собі багато того, що ми переживаємо просто зараз. Починаючи від опору зі сторони консерваторів (“сатаністи, розбещення дітей, бла-бла-бла…”) і закінчуючи незграбними спробами зняти про-ЛГБТ фільм в рамках державної просвітницької ініціативи, після якого самі ЛГБТ плювалися від кількості стереотипів.

Але все змінюється. Рано чи пізно. Зараз в Німеччині все інакше. Зараз вони сильніші, впевненіші та регулярно діляться досвідом з іншими представниками спільноти. І не лише досвідом щодо боротьби в законодавчому полі, а й ще й у книговидавництві, періодичних виданнях, організації безпечного дозвілля тощо. І це якраз те слово, яке підбирає Уляна – РІЗНОМАНІТТЯ.

Катя думає і думає, думає і думає…

  • Я не знаю! – з відчаєм в голосі каже вона.
  • Ну, що тобі сподобалося сьогодні більш за все?
  • Міла! – не думаючи, відповідає Катя.
  • Авжеж! Міла!
Volunteers Uliana, Katja, Oleksandra mit Uwe in der Sub-Bibliothek.
Volunteers Uliana, Katja, Oleksandra mit Uwe in der Sub-Bibliothek.

Точніше, Міла та Анна – наші чудові перекладачі. Вони додавали і без того цікавим лекціям та дискусіям ще більше шарму та гарного настрою. Завдяки ним ми в вичерпному обсязі отримали усю інформацію та зарядилися настроєм воркшопу. Від себе додам, що особисто для мене історія завжди була одним з найнудніших предметів в школі. Коли я була школяркою, минуле мене не цікавило взагалі. Добре, що зараз все інакше.

Сказати, що історія мюнхенського руху мене зацікавила – значить, не сказати нічого. І погоджуюся з Наталєю – дуже багато чого з неї відбувається в сучасному українському суспільстві…

Знаєте, слово, яким можна описати мої враження від першого дня воркшопу – НАДІЯ. Це дійсно так. Надія на те, що якщо впоралися вони – впораємося і ми. У нас є гарний приклад для цього. Головне – не зупинятися.

У п’ятницю Олександра (2-а праворуч), Катя (2-а ліворуч) та Уляна (ліворуч) звітуватимуть про свій тиждень у Мюнхені в LeZ

Кафе історій розповідають ЛГБТІК*-активісти та активістки з України
Коли п’ятниця, 8 листопада 2024 року, 19:00
Де Lesbisch-Queeres Zentrum LeZ, Müllerstraße 26
Організатори Гей-альянс Україна, LeZ, CSD Мюнхен, Мюнхен Київ Квір, Департамент культури міста Мюнхен

Ви можете допомогти

Індивідуальна допомога Мюнхен Київ Квір проводить власну кампанію зі збору коштів на сайті www.paypal.me/ConradBreyer, щоб підтримати квір-людей в Україні, які потребують допомоги або змушені мігрувати. Чому? Тому що не всі ЛГБТІК*-люди мають доступ до місцевих ЛГБТІК*-організацій. Ця допомога є прямою, швидкою і безкоштовною, якщо ви обираєте опцію “Для друзів і сім’ї” на PayPal. Якщо у вас немає PayPal, ви можете надіслати гроші на приватний рахунок Конрада Брейєра, IBAN: DE427015000021121454.

Всі запити від спільноти ретельно перевіряються нашими партнерськими організаціями в Україні. Якщо вони можуть допомогти самі, вони беруть на себе відповідальність. Якщо потреба в допомозі перевищує їхні (фінансові та/або матеріальні) можливості, ми втручаємося.

Допомога ЛГБТІК* організаціям Для підтримки ЛГБТІК* в Україні ми допомогли створити Альянс Queer Emergency Aid Ukraine, до якого залучено багато німецьких правозахисних ЛГБТІК* організацій. Усі ці групи мають доступ до дуже різних правозахисних організаційв Україні та використовують зібрані кошти на терміново необхідну допомогу чи евакуацію квір-людей. Кожна пожертва допомагає і стовідсотково використовується на користь квір-людей в Україні. Тут ви також можете отримати квитанції про пожертвування. Пожертвувати можна ТУТ

Питання? www.munichkyivqueer.org/пожертви/

Повернутися до огляду