Хто ми
Контакт група є сполучною ланкою між спільнотами Мюнхену та Києва й інших українських міст; ми ініціюємо, сприяємо, створюємо, координуємо та втілюємо проекти самостійно або разом з групами та об’єднаннями відповідної спільноти. Ми допомагаємо словом і ділом. Дізнайтесь більше про наших партнерів
В Мюнхені до Контакт групи належать особи різного віку, небінарні, транcгендерні, квір люди, лесбійки та геї. Ми прийшли з різних напрямків, принесли наш власний життєвий та професійний досвід. Вітаємо кожну*ного; усі роблять свій внесок у нашу спільну справу, засновану на нашому світогляді.
Контакт група збирається кожен третій вівторок місяця у центрі для геїв Sub. У нас є постійне ядро групи та декілька людей, що допомагають, в залежності від наявного часу та проектів.
Штефан Блок
Наша «людина з орієнтацією». Штефан – науковець. Він вивчав в Мюнхені молекулярну біотехнологію і руки в нього ростуть з правильного місця. Йому завжди вдається зберігати тверезий погляд на речі та навіть у найскладніших ситуаціях він поводить себе з гумором та емпатією. Активізм для нього дуже важливий. До групи Munich Kyiv Queer Штефан був активістом Diversity – парасолькової структури, що об’єднує молодіжні ЛГБТ-організації Мюнхену. Штефана цікавить ЛГБТ-спільнота Східної Європи, яка у багатьох країнах знаходиться під тиском.
«Я би хотів привернути загальну увагу до ситуації в Україні, та словом й ділом сприяти позитивному розвитку в регіоні».
Микита Волков
Війна змінила життя Микити. Оперний співак живе у Мюнхені з весни 2022 року. Микита працював солістом Одеської філармонії та Одеського академічного театру музичної комедії. З початку війни він використовує своє мистецтво як співак та драг-виконавець для висвітлення проблем українських ЛГБТІК*. Він хоче допомогти спільноті пережити ці складні часи.
«Я вірю, що на зміну темряві прийде світанок і моя люба Україна стане центром свободи і рівності.»
Конрад Брейер
Вже багато років Конрад працює зі зв’язками з пресою у Мюнхенському Центрі для геїв «Суб». У 2019 році він також приєднався до Мюнхенського прайду, щоб піклуватися про його піар. Він небагато знав про Україну до літа 2012. Під час прайд-тижню у Мюнхені він познайомився з трьома гостями з Києва для спільної роботи з пресою по обидві боки Шенгенського кордону, з тих пір цікавиться долею лесбійок, геїв та трансгендерних людей у цій країні. Сьогодні він палає цією темою. Він організує Контактгрупу та є відповідальним за роботу групи з пресою. За основною професією він є редактором та вільним журналістом.
«Я захоплююся мужністю та політичною волею молодих київських активісток та активістів, які не дозволяють несприятливим обставинам взяти верх.» Олена Ганич
Тайке
Донедавна очолювала “Команду Дім” в Мюнхен Київ Квір, а зараз волонтерить в нас. Коли 24 лютого Путін розпочав війну проти України, вона мусила щось зробити. Вона вже була залучена до українського ЛГБТІК* у 2018 році, коли ми вкотре пропонували воркшоп для волонтерів з країни та шукали господарів. Сама Таіке живе у веселковій родині та має сина. Вона виросла в Швабії, частково в Перу. Соціологиня за фахом, сертифікована проектна та енергетична менеджерка, вона також працює в лесбійсько-квір-центрі LeZ. Там вона в основному підтримує волонтерів у їхній підготовці до роботи за барною стійкою.
«Мені важливо щось робити, а не просто говорити. Необхідно, щоб квір-люди могли знайти безпечний простір, де вони можуть відкритися та і спілкуватися – такими, якими вони є. На сьогоднішній день моє призвання є дуже важливим: пропонувати місце для захисту жертв війни, людей, які постраждали від переслідувань, утисків, неприйняття та відчуження.»
Катя Кудіна
Катя – душа Мюнхен Київ Квір. Українка вже багато років живе у Мюнхені, навчалася тут і останнім часом працювала в університеті. Вона довго спостерігала за роботою Мюнхен Київ Квір як представниця великої української громади у місті з великою симпатією, а потім вирішила приєднатися. Вона збагатила групу своїми ідеями, контактами та завзятістю. Вона цілковито віддана справі, бо ніщо більше не противить їй, ніж коли до людей ставляться несправедливо.
«Йдеться про права людини та гідність на моїй Батьківщині. Я хочу, щоб квір-люди в Україні мали рівні права та були прийняті суспільством.»
Олена Ганич
Насправді, вона знайшла для себе активізм вперше лише з Гей-альянсом Україна. У 2015 році вона почала працювати в цій українській ЛГБТІ-організації і з тих пір присвятила себе темі: вона опікується розбудовою спільноти, роботою з волонтерами, Квір Хоумами, ОдесаПрайдом. В Мюнхені вона поціновує ефективність та творчий підхід. Вже зараз співпраця між Гей-альянсом Україна та Мюнхен Київ Квір значно посилила волонтерський рух ЛГБТІ-активістів в регіонах.
«Я мрію про сильну та впевнену в собі українську ЛГБТІ-спільноту. Мюнхен Київ Квір мене дуже в цьому надихає.»
Томас Кайзер
Плавання завжди було пристрастю його життя. Саме тому Томас у 2008 р. коли переїхав до Мюнхену, швидко зіштовхнувся з Isarhechte – квір плавальним об’єднанням, що діє під дахом Team München. Без нього Томас ніколи б не знайшов так швидко друзів у чужому місті. Це показало йому, наскільки важливою є жива функціонуюча спільнота. Схід цікавив його ще з дитинства. Томас, продавець імпорту, виріс на межі між двома Німеччинами, з видом на «залізну завісу». Це загострило його почуття свободи та справедливості.
«Я вважаю це геніальним, що мюнхенська спільнота інтегрувалася з Києвом та Україною. Наша спільна робота надала партнерству між містами-побратимами нового поштовху.»
Станіслав Міщенко
Багато років молодий активіст Стас відстоює права лесбійок, геїв та трансгендерів у своїй батьківщині. Спільнота стала – у тому числі завдяки й йому – більш видимою, голосною, згуртованою. Їх підтримує вся Європа. Але спільнота все ще, як і раніше, під загрозою, бо на державному рівні майже ніяких змін на користь сексуальних меншин не відбувається. Стас працював комунікаційним директором Гей-альянсу Україна, фандрейзером в Регіональній мережі правової допомоги, яка надає юридичну підтримку людям, що зіткнулись з ВІЛ. Він також був головним редактором гей-журналу Stonewall. Зараз він живе в Мюнхені зі своїм чоловіком Конрадом, проте не полишає активізм в Україні, є членом правління КиївПрайду. Окрім того, він фотографує, пише музику та працює як художник-графік – мультиталант.
«Суспільство хоче, щоб ми залишалися невидимими. Але ми існуємо, з нашими надіями та острахами, нашим коханням та бідами, і ми себе ще покажемо».
Леонард Панконін
Леонард (праворуч) приїхав до Мюнхена як біженець. Він дізнався про нас через соціальні мережі, і ми змогли допомогти йому. В Україні він багато років працював бухгалтером на текстильній фабриці і був залучений як квір-активіст для спільноти в Житомирі. Леонард щасливий, що знайшов новий дім у Мюнхені. Тепер він хоче віддати щось натомість.
«Я вірю в солідарність і хочу підтримати Мюнхен Київ Квір, щоб допомогти іншим»
Ольга Рубцова
Ольга приїхала до Мюнхена з Одеси у березні 2022 року. Вона була нашою першою гостею. Ольга є ЛГБТІК-активісткою* в Україні протягом, здається, всього свого життя, хоча насправді вона є стоматологом. Вона керувала Queer Home в Одесі для нашої партнерської організації, Гей-альянс Україна. Вона заснувала перший в країні ЛГБТІК* хор Qwerty Queer разом з мюнхенськими квір-хорами, заснувала фестиваль квір-культури Q-Fest і квір-театр “Аркуш”, і, звичайно ж, допомагала в проведенні Прайду. Каже, що відчула себе на своєму місці і допомагала людям бути собою. Зараз Ольга теж допомагає. Вона займається Україною та людьми, які тікають до нас, з самого початку, в тому числі з LEGATO, парасольковою організацією квір-хору в Європі. “Я відчуваю себе потрібною”, – каже вона.
«Мюнхен Київ Квір зі мною вже багато років. Можливо, я б ніколи не стала активісткою, якби мені не випала нагода заснувати квір-хор з нагоди “Різних голосів”. Munich Kyiv Queer – це команда, якій я довіряю, мюнхенська спільнота – місце, яке допомогло мені та іншим. Завдяки цьому зв’язку я є тим, ким я є»
Камиль Сафин
Такой молодой, а уже такой социально активный. Камиль быстро вдохновляется, когда та или иная тема ему близка. Уже несколько лет он интересуется движением ЛГБТІК в Восточной Европе, а особенно в Украине. Сам Камиль родом из России и не понаслышке знает, что значит дискриминация меньшинств. При этом он очень любит свою страну. Он искренне выступает и борется за права человека.
«В связи с тем, что Украина и Россия, к сожалению, все больше расходятся друг от друга на политической арене, я считаю важным продолжать хотя бы социальное сотрудничество. И не забывать, что обе страны очень многое объединяет. Возможно, именно поэтому, чем дальше ты находишься вдали от Родины, тем больше ты понимаешь, как это важно. Поэтому я и являюсь членом МКК.»
Александра Семенова
Приїхала (справа) до Мюнхена навесні з першими біженцями із Житомира і відтоді простягає руку допомоги і серце. За рік вона повернулася до України. Разом з іншими вона керує ЛГБТІК* організацією “Ти не один в Україні”, яка, як і мюнхенський Kyiv Queer, за одну ніч переосмислила себе як організацію допомоги. Олександра не з тих, хто легко здається, вона боєць. Разом з нами вона допомагає ЛГБТІК* в Україні , які цього потребують. Олександра невтомна, ніколи не робить перерви. Мюнхен вона знає не з чуток. У 2018 році вона взяла участь у нашому воркшопі “Волонтерство в громаді”. Саме тоді вона навчилася цінувати мюнхенську громаду.
«Я хочу зробити цей світ трішки безпечнішим, толерантнішим і дружнім до ЛГБТІК*. І це те, що ми зараз робимо разом з Munich Kyiv Queer в альянсі Queer Emergency Aid Ukraine. Ми дійсно чудова команда.» Сибілла
Сибілла фон Тідеманн
Сибілла багато років бере участь у роботі контактної групи, як членка-засновниця та спікерка. Вона неодноразово піклувалася про українську участь на Днях лесбійської культури в Мюнхені, була присутня на тренінгах для українських ЛГБТІК-волонтер*ок та організовувала такі заходи, як українська лесбійська виставка “Без права бути собою” в культурному центрі “Гастайг”. Визнана славістка та історикиня повернулася до роботи на повну з початком повномасштабної війни. Науковиця докладається до активностей групи не лише своїми мовними та культурними знаннями, але й всім своїм організаторським талантом.
«Агресивна війна Росії завдає мені величезного болю, як людині. Як німкені. Як славістці та історикині. Для мене “Ніколи більше” означає також “Ніколи більше війни”. Як зробити цю фразу реальністю – це питання займає мене щодня.»
Уве Хагенберг
Звичайно, в Уве (у центрі) вже й без того було досить обов’язків. Більшість робочого часу він працював у компанії Siemens, і цим заробляв на життя. «А також я наполегливо трудився для того, щоб набути слави, працюючи у Мюнхенському центрі для геїв «Суб» – жартує він. Зараз він на пенсії та залучений до евангелістської лютеранської церкви. Він там в правлінні приходу та опікується питаннями біженців та біженок. Обидва місця роботи йому цікаві, вони наповняють життя значенням. Уве гаряче любить людей. Він підтримує людей, завжди допомагає порадою, коли то потрібно.
«Відвідання Києва змусило мене замислитися про права людини. Я впевнений, що світ в цілому може стати краще, навіть коли лише дві людини почнуть піклуватися одна про одну. У Києві я зрозумів, що це має супроводжуватися сильною політичною волею.»
Штефані Хюглер
Штеффі присвятила себе правам людини зі шкільної лави, починаючи з Amnesty International. Оскільки вона виросла під час Холодної війни з образом лихої Росії, то пізніше вона вступила до університету не тільки на соціологію і психологію, а й на слов’янознавство. Під час навчання вона декілька разів відвідувала мовні курси в Україні та Росії. Вона любить Східну Європу. Сьогодні Штеффі працює позаштатною науковою та медичною журналісткою в Мюнхені. До Мюнхен Киів Квір вона потрапила завдяки музиці: в дитинстві Штеффі навчилася грати на скрипці, потім, ставши дорослою, грала в оркестрах і групах, співала в хорах, сьогодні вона грає на трубі. Коли в 2018 році подруга попросила її прийняти у себе в гостях співаків та співачок з одеського колективу Qwerty Queer, які завітали на фестиваль ЛГБТІ — хорів Various Voices в Мюнхені — вона відразу ж погодилася.
«На мій погляд, свобода — це та річ, яка може бути обмежена певною культурою чи регіоном. Для мене, поряд з людською гідністю, свобода — це одне з найважливіших досягнень сучасної демократії, за яке варто боротися.»
З ким ми співпрацюємо
У Мюнхені нашими партнерами є насамперед асоціації, що підтримують CSD Munich: LesCommunity, diversity München (ЛГБТ-молоді), Münchner Aids-Hilfe, Rosa Liste та Schwul-Queeres Zentrum Sub.
Співпраця також підтримується різними політичними та дозвіллєвими групами, такими як (в алфавітному порядку)
- мюнхенський освітній проект «Aufklärungsprojekt»
- Баварське молодіжне кільце «BJR»
- субкультурний проект для жінок, транс* та інтер* людей Daneben,
- історична студія Forum Queeres Archiv, а також
- спортивний клуб Gay Outdoor Club. Крім того, до групи приєдналися також й організація для літних геїв
- Український культурний центр «Gorod». Також беруть участь
- Gay & Gray,
- тенісний клуб InsideOut Munich,
- плавальний клуб Isarhechte,
- Координаційний центр з питань рівності ЛГБТІК*
- українська квір-ініціатива Kwitne Queer у Берліні,
- лесбійськi хори Lilamunde та
- Melodiva,
- Дні лесбійської культури LesKult,
- мамами з LesMamas,
- фетиш-клуб MLC,
- гей-хор Philhomoniker та
- ЛГБТ-хор Regenbogenchor. Беруть участь в роботі й
- спортивне об’єднання Team München,
- консультаційний центр Trans*Inter*
- трансгендерні організації Trans-Ident;
- TransMann та
- Viva TS,
- правозахисна група Queeramnesty,
- Квір-кінофестиваль у Мюнхені QFFM
- член*кині церковного обєднання Queergottesdienst,
- Квір-мережі Баварії,
- сімейний центр « Веселка » та
- союз працівників*ць поліції VelsPol Süd. Дуже багато людей!
В Києві, зокрема працюють наступні організації: КиївПрайд, Альянс.Глобал, Гей-альянс Україна, Гей-Форум України, Інсайт, Наш світ та Точка опори. Також Контактгрупа співпрацює з організацією ЛіГА в Миколаєві, Жіночою мережею Сфера з Харкова, «Ти не один» у Житомирі та Гендер Зед з Запоріжжя – так і з регіональними НУО.
Мюнхенський та Київський прайди погодили власне партнерство. Ми підтримуємо тісні контакти з прайдами в Одесі та Харкові.