ВІЙНА В УКРАЇНІ – ДОПОМОГА
Наші друзі потребують допомоги. Численні міста України під обстрілами. Ми надаємо невідкладну допомогу людям, які її потребують або яким доводиться тікати. Бракує все!
- Ласкаво просимо до Німеччини
- Ваші пожертви дійсно допомагають
- Шукаєте житло?
- Менторство для біженців
- Інформація для українців в Мюнхені
- Як жити в Німеччині добре і безпечно: корисна інформація
- Психологічна консультація для біженок лесбійок
- Психологічна консультація для трансгендерних та інтересекс людей
- Психологічна консультація для геїв-біженців
- Ви ВІЛ-позитиві?
- Медична допомога
- Підписуйтесь на нашу розсилку «Новини від МКК»
- Яка ситуація?
Ми підтримуємо все ще працюючі ЛГБТІК* організації в Україні. Зараз деякі з них у найбільш несприятливих умовах пропонують так звані притулки, в яких лесбіянки, геї, бісексуали, транс, інтер* та квіри знаходять постійне житло, коли шукають захисту, потребують їжі, розмови та медичної допомоги.
ПОЖЕРТВУВАННЯ
Кампанія зі збору коштів 1: Індивідуальна допомога
Мюнхен Київ Квір проводить власну кампанію зі збору коштів на сайті www.paypal.me/ConradBreyer (фото нижче), щоб підтримати квір-людей в Україні, які потребують допомоги або змушені мігрувати. Чому? Тому що не всі ЛГБТІК*-люди мають доступ до місцевих ЛГБТІК*-організацій. Ця допомога є прямою, швидкою і безкоштовною, якщо ви обираєте опцію “Для друзів і сім’ї” на PayPal.
Якщо у вас немає PayPal, ви можете надіслати гроші на приватний рахунок Конрада Брейєра, IBAN: DE427015000021121454.
Всі запити від спільноти ретельно перевіряються нашими партнерськими організаціями в Україні. Якщо вони можуть допомогти самі, вони беруть на себе відповідальність. Якщо потреба в допомозі перевищує їхні (фінансові та/або матеріальні) можливості, ми втручаємося.
Проте Munich Kyiv Queer – це ініціативна група, а не асоціація, тому ми не можемо видавати квитанцій про пожертвування. Але ми можемо допомогти швидко, прямо та оминаючи бюрократичні процедури. І ми це вже робимо. Якщо в вас є запитання – пишіть нам на info@MunichKyivQueer.org
Кампанія зі збору коштів #2: Допомога ЛГБТІК* організаціям
Для підтримки ЛГБТІК* в Україні ми допомогли створити Альянс Queer Emergency Aid Ukraine, до якого залучено багато німецьких правозахисних ЛГБТІК* організацій , таких як LSVD, Quarteera , WostoQ-Regenbogen , Queer Amnesty, Deutsche Aids – Hilfe , Trans. * Recht , Aktionsbündnis gegen Homophobie , Schwulenberatung Berlin, AllOut і сам Munich Kyiv Queer.
Усі ці групи мають доступ до дуже різних правозахисних організацій в Україні та використовують зібрані кошти на термінову життєво необхідну допомогу чи евакуацію квір-людей.
Кожна пожертва допомагає і стовідсотково використовується на користь квір-людей в Україні. Тут ви також можете отримати квитанції про пожертвування. Пожертвувати можна ТУТ
Ваші пожертви дійсно допомагають
Ви можете переконатися в надійності ваших інвестицій. ЛГБТІК*-організації , з якими ми співпрацюємо, і постраждалі українці регулярно надсилають нам звіти про те, на що використовуються пожертвування.
- Пошук свого місця: Історія Алі з Києва про свій шлях від початку війни
- Життя під вибухами: Історія Ангеліни з Києва про війну, страхи та надію
- Марія: «Я теж маю право на шлюб» – Марія з Маріуполя
- Історія Анастасії зі Львова
- Історія Петра, солдат
- Історія Діани зі Львова
- Історія Діми з Києва
- Історія Наталії з Херсона
- Історія Олександри з Маріуполя
- Історія Павла, солдат
- Історія Тараса з Києва
- Історія Павла з Миколаєва
- Історія Наталії з Києва
- Історія Володимира з Тернополя
- Історія Нікіти з Харковa
- Історія Наталії з Херсона
- Історія Неллі з Херсона
- Історія Дар’ї з Харкова
- Історія Влада з Полтави
- Коли прорвало Каховську греблю, будь-яка надія зникла. Історія зі Каховки
- Тому вони переїхали до шелтеру. Історія з Кривого Рогу
- Після аварії поїзда Марина тікає до Берліну
- Історія зі Одеси
- Історія зі Львова
- Історія Степана з Нової Каховки
- Квір-люди і війна
- Втекли з Тернополя: історія Лілії та Іри
- Ми разом, ми прорвемось! Літопис з Житомира. Частина II
- Перед обличчям ворога. Літопис з Житомира. Частина І
- З любов’ю з України. Херсонський літопис
ПРОЖИВАННЯ
Допомагаємо з житлом
Війна в Україні триває. Для багатьох квір-біженців повернення неможливе. Вони хочуть залишитися і зараз шукають постійне житло.
Тому Мюнхен Київ Квір ініціював проект “Die Wohn-Spione” (пошук квартир) і продовжує допомагати з пошуком житла, що, як ви знаєте, дуже складно в Мюнхені. Ми б були вдячні вашим повідомленням, якщо ви знаєте, що десь в Мюнхені та околицях є вільне житло. Насторожіть вуха, якщо хтось на роботі, в спортзалії чи по сусідству говорить про таку можливість.
Досвід приватних господарів
З початку повномасштабного вторгнення багато ЛГБТІК+ людей вимушені були покинути Україну та приїхали до Німеччини. Ось історії людей, які прийняли їх у власних домівках. ВІДЕО: натисніть на картинку (Німецькою мовою)
- “Тепер ми ходимо на природу удвох” Стефан та Леонід з МЮНХЕНУ (Німецькою мовою)
- “Як з допомоги біженцям виросла дружба”, Аня та Настя з МЮНХЕНА (Німецькою мовою)
- “Алекс знаходить новий дім”, Вернер і Алекс з БЕРЛІНА (Німецькою мовою)
ІНТЕГРАЦІЯ
Менторська програма
Після більш ніж року війни наші друзі шукають перспективи для життя тут. Для цього їм потрібен контакт з людьми, які розмовляють німецькою і розуміють, як працює місцеве суспільство.
Ми пропонуємо їм не лише дах над головою, щоб вижити. Ми будуємо дах, під яким вони можуть повернутися до свого нового життя з захистом і зорієнтуватися, щоб не залишитися на самоті під дощем у Мюнхені.
З цією метою ми запускаємо програму наставництва DACH. Якщо ви зацікавлені, ми надішлемо вам анкету для вступу в менторську програму. Якщо ви вже впевнені, ви також можете зареєструватися тут.
Де я можу отримати більше інформації? Надсилайте листи на mentoring@munichkyivqueer.org.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ
Яка ситуація?
Багато ЛГБТІК* бояться путінської армії. Можливо, ви чули про так звані списки вбивств, які російський уряд повинен вести щодо тих, кого він вважає опонентами. Якщо це правда, то до них мають бути включені відомі правозахисники та ЛГБТІК-активісти/активістки.
Вони побоюються, що після того, як російська армія займе міста, окупанти можуть вжити заходів проти них. Активісти вже повідомляють про напади. Всі вони бояться другої Чечні і тому переховуються або виїжджають закордон.
Але деякі також йдуть в армію, щоб захищати свою країну. Не всі з них виживають після місії, про що свідчить відео нижче.
Україна, окупована р*сією, врешті-решт буде змушена відмовитися від прав, за які ЛГБТІК* боролися останні роки. р*сія, як відомо, систематично бореться з квір-людьми з 2013 року за допомогою закону про так звану гей-пропаганду.
Квір-люди є особливо вразливою групою
І, звісно, попри весь прогрес, Україна теж не квір-рай. ЛГБТІК* як меншина часто травмовані через різні форми дискримінації в суспільстві, яке все ще є відносно гомо- та трансфобним, і – хоча після 24 лютого сприйняття ЛГБТІК* зросла – особливо потребують захисту.
- ЛГБТІК* не завжди можуть розраховувати на міцні сімейні структури. А їхніх друзів часто розлучала війна. Багато квір-людей опинилися в ізоляції.
- Їх можуть шантажувати примусовим виселенням, вони змушені боятися за свою роботу та житло. Страх нападів та насильства домінує в їхньому повсякденному житті.
- Одностатеві стосунки та райдужні сім’ї не визнаються в Україні на законодавчому рівні. Наприклад, у випадку поранення або смерті, це означає, що органи влади можуть не повідомити про це родичів, які залишилися в живих. Пари, які переховуються, ризикують бути розлученими.
- Чоловікам* та транс* особам, які вважаються чоловіками, не дозволяється виїжджати з України через загальну мобілізацію, якщо їм від 18 до 60 років. Вони, зазвичай, не мають грошей на швидку зміну документів через втрату роботи. Багато з них переховуються у притулках.
- Однак в Україні існує лише кілька притулків для квір-людей, якими опікуються кілька ЛГБТІК-організацій*. Люди, які тікають, часто опиняються в притулках, де вони не можуть вийти назовні і змушені ховатися.
- У великих містах квір-інфраструктура частково зруйнована. ЛГБТІК* організації працюють у складних умовах.
- ЛГБТІК* мають особливі медичні потреби, наприклад, у ліках від ВІЛ або гормонах.
- Крім того, патріархальні, гетеронормативні структури в армії та територіальній обороні можуть стати викликом для квір-людей, хоча ми отримуємо і позитивні кейси.
Деякі побоюється радикалізації українського суспільства, що може призвести до нової хвилі насильства проти ЛГБТІК*. Але багато хто також сподівається на більшу солідарність, оскільки всі разом борються проти єдиного ворога. Той факт, що уряд включив відповідні ЛГБТІК* пункти Плану дій з прав людини (такі як цивільне партнерство) до проекту Плану відновлення України, свідчить на користь останнього.