новини

#FundReise День 15 – Шелтер

21.12.2022 | cb — Немає коментарів
0

Після ракетного обстрілу у п’ятницю Київ швидко повернувся до нормального життя. Сибілла також відновлює свою блогерську діяльність. Нещодавно вона відвідала шелтер для квір-людей, які потребують допомоги, яким керує ним наш партнер КиївПрайд. Жити під одним дахом з такою кількістю різних людей не завжди вдається- для цього потрібні чіткі правила.

Це блог Сибілли фон Тідеманн, співзасновниці Мюнхен Київ Квіру. Вона більше не хотіла просто спостерігати за тим, що відбувається в Україні, і поїхала туди сама. Вона вже кілька днів відвідує там наших друзів та партнерів, звітує та збирає пожертви.

Електроенергія: неймовірна велика!!!
Температура: дивовижно хороша!!!
Барометр пожертв: 9608,67 з 18.000 євро
Особливі події: Повернення до нормального життя
Всі записи в блозі: Поїздка Сібілли #FundReise до Києва в розпал війни


У п’ятницю, 16.12, я переживала найбільший ракетний обстріл з початку війни. Це було страшно.

Після понад чотирьох годин повітряної тривоги кияни досить швидко повернулися до нормального життя. Продавчиня квітів повернулася до свого вуличного кіоску, люди – до кав’ярень, техніки – до зруйнованої інфраструктури.

У вас є опалення або його немає

В суботу вже знову тече вода (з крану), в неділю гріє опалення. У моєму приватному помешканні все, як правило, все працює добре, це стосується лише  деяких київських домогосподарств. Електроенергія відключається “по черзі”, часто позапланово, а опалення або є, або його немає.

А як люди? Не можу сказати, що атмосфера чудова, але й не катастрофічна. Це дивовижна країна.

За день до великого ракетного обстрілу мене запросили до шелтеру, який КиївПрайд організовує з травня 2022 року. Разом з цим подаю відповідний допис у блозі, що і він повернувся до нормального режиму роботи.

Несподівана зустріч в Арома каві

Я маю зізнатися: У мене дуже хороша пам’ять на обличчя, але не дуже хороша пам’ять на імена. Це, м’яко кажучи, дещо непрактично в країні, де традиційно багато Оль, Лєн і Насть. У моєму українському телефоні повно номерів типу “Ольга Київ”, а з дуже старими знайомими іноді звучить “Лєна Київ”, тобто в російській транскрипції. (Після перемоги України ви всі будете підписані Київ. Б’юсь об заклад!)

Тому я довго не знала, що шелтером КиївПрайду керує Ольга, яку я знаю особисто, бо вона з Юлею брала участь у воркшопі Уве Хагенберга “Розбудова спільноти” в Мюнхені у 2018 році. Вони – пара. Тож радість зустрічі в Києві була ще більшою, коли вони зустріли мене в кав’ярні “Арома Кава” на одній з центральних станцій метро. Ольга одразу ж розпитала мене про Уве і про те, як у нього справи.

У такі моменти я завжди помічаю, що Мюнхен Київ Квір вже багато років підтримує контакти з чудовими людьми. З такими людьми, як Ольга та Юля.

Після кави вони вдвох ведуть мене до шелтеру. Відразу скажу: Я вражена. Дуже вражена. Біля шелтеру. Організація. Та робота, яка тут проводиться. Важливість для ЛГБТІК*-спільноти. Це виходить далеко за межі безкоштовного тимчасового притулку, що власне і означає англійський термін “shelter”.

У притулку також пропонують перспективи працевлаштування тим, хто потребує захисту

“Чому люди шукають притолок в КиївПрайду?” – запитую я у Ольги та Юлі. Зараз ми сидимо у затишній вітальні. Мій смартфон заряджається (завжди заряджаю по можливості, це швидко увійшло у мене тут у звичку…).

“Люди тікають з окупованих територій, через війну вони втратили роботу і, відповідно, не мають доходів. Або є проблеми з батьками”, – відповідає Юля. Ольга додає, що тому вони пропонують не лише житло, а й професійне навчання.

Пропонується робота, якої можна швидко навчитися: Масажист, бариста (українці – шалені кавомани!), перукар, офіціант. Тому шелтер КиївПрайду – це ще й місце для особистісного розвитку. Тут надаються психологічні та юридичні консультації, допомога у працевлаштуванні.

Притулок призначений виключно для ЛГБТІК*, що перевіряється заздалегідь. При заселені фотографуються паспортні дані, пред’являється довідка про вакцинацію від Covid. Шукачі притулку з окупованих територій, де вакцинація була неможлива, повинні здати експрес-тест та пройти вакцинацію в Києві. Це безкоштовне і дуже корисне правило, оскільки багато різних людей живуть тут в обмеженому просторі.

Притулок пропонує місце для 20-25 ЛГБТІК*, які можуть перебувати в ньому до одного місяця (раніше – до двох тижнів). Шелтер знаходиться у великому старому будинку в центрі. Крім гуртожитку є кухня-вітальня, ванна кімната з туалетом, загальна кімната, кабінет і невеликий балкон, який особливо цінують курці. У притулку заборонено палити.

І це не єдина заборона. Поступово встановлюються правила. Вони потрібні, оскільки багато різних людей мають уживатися в дуже маленькому просторі, і насправді вони мають лише три спільні речі: вони належать до ЛГБТІК* спільноти, перебувають у надзвичайній ситуації та потребують проживання в Києві.

Посудомийна машина була придбана з гігієнічних міркувань. Передбачається, що це зведе до мінімуму ризик інфікування. Фото: Sibylle von Tiedemann

Правила завжди стосуються захисту потреб окремих осіб, груп та притулку.  Читачі цього блогу, які мають досвід проживання у спільних квартирах та сім’ях, звичайно, мають уявлення, про що я говорю. Тиша, чистота, розпорядок дня – це головні моменти. Оскільки йде війна, всім доводиться йти в підземне укриття коли починається сирени повітряної тривоги. Без єдиного винятку. З цими правилами слід ознайомитися при поселенні.

Зараз великого попиту на проживання в притулку порівняно з тим, що було в перші місяці війни, немає. Але ситуація може швидко змінитися: Київ зараз вже має масштабну проблему з електрикою та опаленням через російські атаки; а українська зима ще не почалася. Тому кількість людей, які шукають захисту, може швидко зрости.

Гроші на медицину та освіту

«Як Мюнхен Київ Квір, як люди з Мюнхена, як ми всі можемо допомогти?», – запитую я.

“Ліки. Потрібні гроші на ліки”, – пояснює Ольга, маючи на увазі холодну пору року. “А для навчальних курсів фінансова підтримка була б дуже доречною. На матеріали, на тренерів”.

“Що ж, я впевнена, що мюнхенці підтримають такий чудовий проект”, – впевнено кажу я.

#FundReise #MunichKyivLove #18000Euro

Ви можете допомогти


Індивідуальна допомога

Munich Kyiv Queer має власну кампанію зі збору коштів: www.paypal.me/ConradBreyer – це кампанія для підтримки людей в Україні, з якими ми тісно співпрацювали протягом останніх десяти років. Вони наші друзі та партнери. Ми знаємо їх особисто і сумуємо за ними. Проте Munich Kyiv Queer – це ініціативна група, а не асоціація, тому ми не можемо видавати квитанцій про пожертвування. Але ми можемо допомогти швидко, прямо й безбюрократично. І ми це вже робимо.

Допомога жертвам війни

Асоціація “Міст до Києва” підтримує людей, які потребують допомоги, особливо дітей та багатодітні сім’ї.

  • Одержувач: Brücke nach Kiew e.V.
  • Банк: Raiffeisenbank München Süd eG
  • IBAN: DE74 7016 9466 0000 0199 50
  • BIC: GENODEF1M03
  • Ключове слово: #FundTravel

Квитанція про пожертвування може бути видана на суму від 200 євро і більше.

Допомога ЛГБТІК* організаціям

Для підтримки ЛГБТІК* в Україні ми допомогли створити Альянс Queer Emergency Aid Ukraine, до якого залучено багато німецьких правозахисних ЛГБТІК* організацій. Усі ці групи мають доступ до дуже різних правозахисних організаційв Україні та використовують зібрані кошти на терміново необхідну допомогу чи евакуацію квір-людей. Кожна пожертва допомагає і стовідсотково використовується на користь квір-людей в Україні. Тут ви також можете отримати квитанції про пожертвування. Пожертвувати можна ТУТ

Питання? www.munichkyivqueer.org/пожертви-2/

Коментарі закриті.