новини

День 2 #FundReise – Польща

03.12.2022 | cb — Немає коментарів
0

Вона відвідує наших друзів та партнерів, звітує та збирає пожертви. Сьогодні її шлях лежить до Перемишля, що на кордоні з Україною. У міському музеї вона занурюється в картини художника, як раптом до неї хтось звертається.

Час подій: 24 години
Температура: тепла
Зібрано пожертв: 380 з 18 000 євро
Особливі події: Син художника
Всі записи в блозі: Поїздка Сібілли #FundReise до Києва в розпал війни


“Дякую, ні, мені нічого не потрібно”, – люб’язно відповідаю я і залишаю чоловіка з місії Берлінського вокзалу стояти спантеличеним зі своєю скринькою для пожертв. Лише коли я вже майже біля поїзда, я розумію, що він щось від мене хотів. Ну, я все ще трохи… розгублена.

Попереду у мене цілий день подорожі потягом, переважно через Польщу. Багато зупинок тісно пов’язані з історією 20 століття. Я навіть побувала у деяких місцях.

Головний вокзал Берліна. З трьома сумками багажу до Києва. Фото: Sibylle von Tiedemann

У поїзді я чую багато української мови. Не дивно, адже ми їдемо до Перемишля, невеликого містечка, розташованого за десять кілометрів від українського кордону.

З початку агресивної війни прикордонне місто стало центральним місцем зустрічі для багатьох біженців.

Звичайно ж, ​​йду у вагон-ресторан, який рекомендує Сергій Сумленний («Там шніцелі ще свіжосмажені»). Фактично, вони використовують на кухні справжні каструлі для приготування їжі.

У поїзді мені відповідають українською мовою

Я замовляю польською мовою і мені дуже приємно, коли мені відповідають українською. Мій російський акцент, напевно, безпомилково розпізнається, але інтерпретується як український.

До Перемишля приїжджаю пізно ввечері. І мене вразив залізничний вокзал.

У Перемишлі я перебуваю один день, міняю кілька злотих, ходжу по магазинах, відвідую туристичний інформаційний офіс і снідаю.

Так виглядатимуть польські млинці у 2022 році, і я замовила класичний варіант, а не дитячий. Фото: Sibylle von Tiedemann

Підкріпившись, я продовжую свій день і крокую до муніципального музею, який розміщений у міському будинку 16 століття.  Житлові приміщення верств суспільства були з любов’ю реконструйовані. Я єдина відвідувачка, і користуюся можливістю зробити селфі.

На тимчасовій виставці я занурююся в біографію художника, коли чую голоси. До мене підходить група з трьох осіб, найстарший з них каже до мене “Jestem synem” (польською: “Я син”). Я не одразу усвідомлюю, що переді мною син художника Людвіка Цеслікса/ Людвіка Геллера, чиї картини виставлені тут.

Біографія Людвіка Геллера глибоко зачіпає мене

Хоча для мене все ще є певна логіка в тому, що син Сісліка/Геллера тут, він не може зрозуміти, чому тут я. Але потім він розуміє, що подібна біографія його батька, завжди глибоко зачіпають мене, і що я хотіла би більше дізнатися про злочини німців, тобто про злочини моїх предків. Це міркування, яке він отримує.

Син художника, автопортрет батька і мене. © Sibylle von Tiedemann

Син лише після смерті батька у 1990 році дізнався, що не знав значної частини біографії свого батька. Як і багато хто з тих, хто пережив Голокост, його батько про це мовчав. Про то, хто він не говорив.

Сліпа пляма у власній біографії

Людвік Геллер тікав від німців двічі: 1 вересня 1939 року (вторгнення Німеччини до Польщі) та 22 червня 1941 року (вторгнення Німеччини до Радянського Союзу). Він змінює посвідчення особи разом зі своєю дружиною-єврейкою, бере польське прізвище Цеслик і виживає у Варшаві.

Після війни він малює: виживання, втечу через Європу, про сина, про новий дім, про кіноіндустрію. На виставці складається враження, що тут висять роботи різних художників.

Його батько більше ніколи не брав свого єврейського імені. Він відвідує Польщу, але більше не повертається до рідного міста Перемишль..

У 2022 році син привозить картини батька до рідного міста. І знайомиться з німкенею-неєврейкою, яка їде до Києва, бо має там друзів. І я знову думаю – як часто з 24 лютого 2022 року: ми ще не закінчили останню війну.

#FundReise #MunichKyivLove #18.000 Euro

Ви можете допомогти


Індивідуальна допомога

Munich Kyiv Queer має власну кампанію зі збору коштів: www.paypal.me/ConradBreyer – це кампанія для підтримки людей в Україні, з якими ми тісно співпрацювали протягом останніх десяти років. Вони наші друзі та партнери. Ми знаємо їх особисто і сумуємо за ними. Проте Munich Kyiv Queer – це ініціативна група, а не асоціація, тому ми не можемо видавати квитанцій про пожертвування. Але ми можемо допомогти швидко, прямо й безбюрократично. І ми це вже робимо.

Допомога жертвам війни

Асоціація “Міст до Києва” підтримує людей, які потребують допомоги, особливо дітей та багатодітні сім’ї.

  • Одержувач: Brücke nach Kiew e.V.
  • Банк: Raiffeisenbank München Süd eG
  • IBAN: DE74 7016 9466 0000 0199 50
  • BIC: GENODEF1M03
  • Ключове слово: #FundTravel

Квитанція про пожертвування може бути видана на суму від 200 євро і більше.

Допомога ЛГБТІК* організаціям

Для підтримки ЛГБТІК* в Україні ми допомогли створити Альянс Queer Emergency Aid Ukraine, до якого залучено багато німецьких правозахисних ЛГБТІК* організацій. Усі ці групи мають доступ до дуже різних правозахисних організаційв Україні та використовують зібрані кошти на терміново необхідну допомогу чи евакуацію квір-людей. Кожна пожертва допомагає і стовідсотково використовується на користь квір-людей в Україні. Тут ви також можете отримати квитанції про пожертвування. Пожертвувати можна ТУТ

Питання? www.munichkyivqueer.org/пожертви-2/

Коментарі закриті.